Ivan Rakitić je Kataloncem z glavo prinesel pomembne tri točke. Foto: EPA

Tekmo je v 21. minuti odločil hrvaški reprezentant Ivan Rakitić. Z leve strani je natančen predložek poslal Arda Turan, Rakitić pa je v skoku z glavo žogo sijajno zadel in jo poslal za hrbet nemočnega Gorke Iraizoza.

Sicer zanimiv obračun je postregel z lepimi priložnostmi, zlasti pri Barci sta z nekaj zgrešenimi streli "blestela" prva zvezdnika Luis Suarez in Lionel Messi. Urugvajskemu reprezentantu so denimo v 93. minuti po protinapadu in podaji Messija žogo po strelu domači branilci izbili z golove črte. Pri gostiteljih sta bila blizu izenačenja Raul Garcia in Inaki Williams, po hujši napaki Marc-Andreja ter Stegna pa v 12. minuti tudi Benat Etxebarria, vendar se je nemški vratar odkupil z ubranjenim strelom.

Barca je na San Mamesu nastopila brez poškodovanega Andresa Inieste, novinec Samuel Umtiti je dobil prednost pred Javierjem Mascheranom v osrčju obrambe, prav tako je debi dočakal tudi portugalski reprezentant Andre Gomes.

Vrh lestvice zaseda Las Palmas, ki je Granado "stresel" kar s petardo (5:1). Za zadnjo je celotno tekmo odigral Rene Krhin.