Marcus Rashford je v treh minutah prvega polčasa dvakrat premagal Petra Čecha. Foto: Reuters
Danny Welbeck
Danny Welbeck je takole zadel prvi gol Arsenala. Foto: Reuters
Ander Herrera
Ander Herrera je dosegel odločilni zadetek po Rashfordovi podaji. Foto: Reuters
Leonardo Ulloa
Leonardo Ulloa je dosegel izjemno pomemben gol v boju za naslov angleškega prvaka. Foto: EPA
Branislav Ivanović
Branislav Ivanović je kronal premoč Chelseaja v drugem polčasu. Foto: Reuters
Danny Rose
Danny Rose (desno) je z zadetkom dosegel preobrat in Tottenhamu priboril zlata vredne tri točke, ki so klub z White Hart Lana učvrstile na drugem mestu Premier lige. Foto: Reuters

18-letnik si bo za vedno zapomnil prvenec v Premier ligi, saj je proti topničarjem dosegel dva zadetka, za nameček je podal še za tretji, odločilni gol Anderja Herrere.

S tem so rdeči vragi, ki so dvakrat zapravili prednost dveh zadetkov, Arsenalu zadali hud udarec v boju za naslov letošnjega prvaka. Topničarji ob zmagi Tottenhama nad Swanseajem (2:1) trenutno zasedajo 3. mesto, za vodilnim Leicester Cityjem zaostajajo za 5 točk.

Po napaki v obrambi Rashford zadel prvič ...
Derbi so malenkost bolje začeli topničarji, ki so si že v 7. minuti pripravili prvo resnejšo priložnost. Mesut Özil je s podajo našel vtekajočega Nacha Monreala, ki pa je iz neposredne bližine nastreljal dobro postavljenega Davida De Geo. Pet minut pozneje so na drugi strani zapretili tudi rdeči vragi. S prostega strela je opreznost Petra Čecha preizkusil Memphis Depay. Po slabe pol ure igre je nato na sceno stopil mladi Marcus Rashford, ki je že med tednom dosegel prvenec za United v Evropski ligi. Po predložku z desne strani Arsenalova obramba žoge ni uspela izbiti iz kazenskega prostora, na pravem mestu je bil 18-letni Rashford, ki je iz bližine premagal nemočnega Čecha.

... nato še drugič!
Veselje na Old Traffordu se še ni povsem poleglo, ko se je Rashford med strelce vpisal še drugič. Gostujočo obrambo je znova pokopal predložek z desne. V kazenski prostor ga je poslal Jesse Lingard, Rashford ga je z glavo preusmeril v mrežo. 2:0. Nogometaši Arsenala so bili v šoku, a so kljub vsemu pred odmorom uspeli zaostanek prepoloviti. S prostega strela je Özil pred vrata poslal visok predložek, z glavo je bil natančen nekdanji napadalec rdečih vragov Danny Welbeck. Gostje so do konca polčasa pokazali več, želeli so si izenačujočega zadetka, vendar je domača obramba zdržala.

Dva gola v razmiku štirih minut
Rashfordov šov se je nadaljeval tudi v drugem polčasu. Po dobri uri igre se je po dveh zadetkih izkazal še s podajo za tretji gol svoje ekipe. Mladenič je na rob kazenskega prostora podal vtekajočemu Anderju Herreri, ki je z odbojem od Laurenta Koscielnyja premagal nemočnega Čecha in znova vzpostavil prednost dveh zadetkov Uniteda. A tudi tokrat ta ni ostala dolgo. V 69. minuti je v polno zadel Özil. Najprej je De Gea ubranil Welbeckov strel iz neposredne bližine, a je bil ob Özilovem poskusu hip zatem nemočen. 3:2. V 80. minuti je ob stoječih ovacijah Rashford zapustil zelenico, svoje mesto pa prepustil Adnanu Januzaju.

Varovanci Arsena Wengerja so si krvavo želeli izenačenja, nekajkrat so nevarno zapretili domači obrambi, ki pa je vse njihove poskuse uspela odbiti. Gostitelji so v zaključku dobro zadrževali žogo v svoji posesti, nasprotniku niso dovolili več resnejših priložnosti in so derbi po petih minutah sodnikovega dodatka mirno pripeljali do konca.

Leicester do zmage tik ob koncu
Nogometaši Leicestra ostajajo na vrhu Premier lige, potem ko so v 27. krogu premagali Norwich z 1:0. Gostitelji niso blesteli na stadionu King Power. Najlepši priložnosti v prvem polčasu je imel Cameron Jerome. V 39. minuti je z glavo meril mimo vrat, dve minuti pred odmorom pa je njegov strel obranil Kasper Schmeichel.

Gostje so se tudi v drugem polčasu disciplinirano branili in vse je kazalo, da bodo osvojili zasluženo točko. Šele v 58. minuti je Leicester prvič streljal v okvir vrat. V 89. minuti je Jamie Vardy podal pred vrata, kjer je na daljši vratnici z levico iz bližine potisnil žogo v mrežo Leonardo Ulloa, ki je v 78. minuti zamenjal Daniela Amarteyja. Šampionske ekipe zmagujejo tudi, ko igrajo malce slabše in pravljica Leicestra se tako nadaljuje.

"To je bila zelo težka tekma. Norwich je odlično zapiral prostor. Verjeli smo do konca in zmaga je bil res pomembna, še posebej po grenkem porazu proti Arsenalu. Sploh me ne zanima, kako igrajo naši tekmeci. Za nas je vsaka naslednja tekma finale," je bil zadovoljen trener Claudio Ranieri.

Hiddink tudi na enajsti prvenstveni tekmi neporažen
Trenerju Guusu Hiddinku je uspelo izvleči Chelsea iz velike krize. Pod vodstvom izkušenega Nizozemca Londončani niso izgubili še nobene tekme v Premier ligi, na klopi pa je sedel enajstič.

Abdul Baba Rahman je naredil veliko napako v 42. minuti pred svojimi vrati, Shane Long je prišel do žoge in jo potisnil prek Thibauta Courtoisa v mrežo.

Chelsea precej boljši v drugem polčasu
V drugem polčasu je Chelsea močno pritisnil. Priložnosti so se vrstile, Eden Hazard, John Obi Mikel in Diego Costa niso bili natančni. Četrt ure pred koncem je Cesc Fabregas natančno meril z diagonalnim strelom z desnico, Hazard je pred vrati zmedel vratarja Fraserja Forsterja, ki mu ni uspelo posredovati. V zadnjih minutah so gostje popolnoma prevzeli nadzor, v 89. minuti je po kotu Williana z glavo zadel Branislav Ivanović.