Jesse Lingard je dosegel sedmi zadetek v letošnjem prvenstvu. Vse je prispeval od 28. novembra. Foto: Reuters
Anthony Martial je že četrtič na šestih tekmah zatresel mrežo Evertona. Foto: Reuters
Wayne Rooney je bil zamenjan po uri igre. Foto: Reuters
Ragnar Klavan je Liverpoolu zagotovil tri točke v zadnji akciji na tekmi. Foto: Reuters

Ekipa z Old Trafforda je zelo slabo končala leto 2017, z domačima remijema proti Burnleyju (2:2) in Southamptonu (0:0). Tudi tokrat v prvem polčasu niso prikazali prave igre in Jose Mourinho je bil znova zelo nezadovoljen.
V drugem polčasu so gostje začeli odločno. V 47. minuti je nevaren strel Juana Mate s 23 metrov odbil vratar Jordan Pickford. Dve minuti zatem je Španec poskusil še s 25 metrov, stresel je levo vratnico. Everton je bil v podrejenem položaju in v 57. minuti se je znašel v zaostanku. Paul Pogba je na robu kazenskega prostora zaposlil Anthonyja Martiala, ki je z desno nogo zavrtinčil žogo ob vratnici v mrežo.
Rooney ni bil razigran proti nekdanjim soigralcem
Wayne Rooney
, ki je najboljši strelec v zgodovini Manchester Uniteda, se proti nekdanjim soigralcem ni izkazal. Sam Allardyce ga je zamenjal po uri igre.

Lingard z evrogolom potrdil zmago
Najlepšo priložnost za izenačenje je zapravil Oumar Niasse, ki je v 71. minuti z glavo streljal mimo vrat. Odločitev je padla devet minut pred odmorom, ko je Jesse Lingard z izjemnim diagonalnim strelom z 20 metrov matiral Pickforda. Znova je podal najboljši igralec tekme Pogba.

Klavan v 94. minuti Liverpoolu zagotovil tri točke
Liverpool je v izjemno napeti tekmi na stadionu Turf Moor premagal Burnley (1:2). Redsi so povedli po uri igre, ko je Sadio Mane z močnim strelom z roba kazenskega prostora poslal žogo pod prečko. Johann Gudmundsson je tri minute pred koncem rednega dela izenačil z glavo iz bližine. Na vrsti so bile še štiri minute sodnikovega dodatka.

V zadnji minuti je Alex Oxlade-Chamberlain s prostega strela podal v kazenski prostor, kjer je Dejan Lovren z glavo preusmeril žogo pred vrata. Ragnar Klavan jo je iz bližine zabil v mrežo.
Klopp: Zelo težko je osvojiti tri točke na tem stadionu
"To je bil fantastičen zaključek tekme. Zelo težko je osvojiti tri točke na tem stadionu. Vedno sem bil zagovornik rotacije v tako napornem ritmu. Imamo širok kader in veliko kakovostnih igralcev. Pristop je bil pravi, morda nismo prikazali sijajne igre, a verjeli smo v zmago do konca," je bil zelo zadovoljen Jürgen Klopp, ki je misli že usmeril proti petku zvečer, ko je na sporedu Merseyside derbi, na Anfield prihaja Everton v 3. kroga Pokala FA.