Cristiano Ronaldo je zagotovil Realu prestižno zmago. Foto: Reuters
Karim Benzema je mojstrsko izenačil z volejem. Foto: Reuters
Ronaldo je dosegel že 16 zadetkov na derbijih proti Barceloni. Foto: Reuters
Lionel Messi in Cristiano Ronaldo
Lionel Messi in Cristiano Ronaldo sta se pozdravila pred začetkom srečanja. Foto: Reuters
Camp Nou, Johan Cruyff
Derbi se je začel s spominom na Johana Cruyffa. Za največje tekme tradicionalni mozaik na Camp Nouu, kjer je legendarni Nizozemec, ki je prejšnji teden izgubil boj z rakom, pustil neizbrisen pečat, je bil tokrat posvečen enemu najboljših nogometašev vseh časov. Gledalci so izpisali napis Gracies Johan (Hvala, Johan). Foto: Reuters
Antoine Griezmann in Fernando Torres
Antoine Griezmann in Fernando Torres sta zrežirala gladko zmago Atletica. Foto: EPA

Katalonci so doživeli prvi poraz po 39 tekmah, a imajo sedem krogov pred koncem še vedno šest točk naskoka pred madridskim Atleticom. Kraljevi klub zdaj zaostaja še sedem točk.
Jalova premoč Barce v prvem polčasu
Na začetku srečanja je imela Barcelona pobudo. V 10. minuti so izvedli nevaren protinapad, po podaji Neymarja z desne strani pa je bil Luis Suarez pred vrati malce prekratek. V 19. minuti je strel Ivana Rakitića z roba kazenskega prostora s parado ukrotil Keylor Navas.
Ramos bi moral z igrišča že v 24. minuti
Real ni našel prave igre, Sergio Ramos je prejel rumeni karton že v 10. minuti, nato pa je v 24. minuti tik pred kazenskim prostorom spotaknil Lionela Messija, a sodnik ni dosodil prekrška in s tem tudi rdečega kartona.
Pique se je otresel Pepeja in zadel za vodstvo
Tudi na začetku drugega dela je bila Barca boljša. Messi je skušal v 54. minuti s prefinjenim strelom s 15 metrov poslati žogo pod prečko, vendar se je sijajni Navas znova izkazal s parado. V 57. minuti je Rakitić podal iz kota, Neymar je blokiral Pepeja, Gerard Pique pa je ostal sam in z močnim strelom z glavo zatresel mrežo.
Benzema z volejem izenačil
Šest minut zatem je Toni Kroos z desne strani podal pred vrata, kjer se je žoga od Jordija Albe odbila v zrak, Karim Benzema pa jo je z volejem z desnico pospravil v mrežo za 1:1.
Bale se je veselil zaman, Ronaldo v prečko
V zaključku srečanja je kraljevi klub pritisnil. V 81. minuti je Gareth Bale zadel z glavo, a se je oprl na Jordija Albo, zato je sodnik Alejandro Jose Hernandez Hernandez zadetek razveljavil, potem ko so se gostje že veselili. V naslednji minuti je Ronaldo z roba kazenskega prostora zadel prečko.
Tudi izključitev Ramosa ni zaustavila Reala
Sedem minut pred koncem je Ramos podrl Suareza in prejel drugi rumeni karton. Z igralcem manj je Real še naprej napadal. Pet minut pred koncem je Bale z desne strani podal na daljšo vratnico, Dani Alves je zletel v prazno, Ronaldo pa si je zaustavil žogo na prsih in jo poslal med nogama Claudia Brava v mrežo. To je bil že 16. zadetek Portugalca na el clasicih.

Zidane: Zmaga na Camp Nouu je pravi podvig
"Zmaga v Barceloni je res velika nagrada za moje varovance, ki so prikazali izjemno predstavo. Zelo malo ekip zmaga na Camp Nouu, to je res pravi podvig," je pojasnil trener Reala Zinedine Zidane, ki je prvič vodil ekipo na el clasicu.

"Težko je izgubiti doma, a enkrat se je too pač moralo zgoditi. Nisem zadovoljen z izidom, vsekakor pa s pristopom igralcev. Lahko bi tudi zmagali ali remizirali, vendar so bili Madridčani bolj učinkviti na koncu tekme," je dodal trener Barcelone Luis Enrique.
Uvod minil v spominu na Johana Cruyffa
Veliki derbi je minil v spominu na Johana Cruyffa. 99.624 navijačev je pripravilo izjemno koreografijo. Legendarni Nizozemec je bil izbran za najboljšega evropskega nogometaša prejšnjega stoletja. Pet let je igral za katalonskega velikana, nato pa ga vodil še osem let in ga popeljal do prvega evropskega naslova leta 1992 na Wembleyju.

To je bil 172. ligaški dvoboj največjih španskih klubov. Nekoliko uspešnejši je Real, ki je slavil 72-krat, Barca pa je vknjižila 68 zmag. Na Camp Nouu so Katalonci slavili 49-krat, Real pa je v gosteh zbral 20 zmag.

Visoka zmaga Atletica
Na drugem mestu ostaja madridski Atletico, ki je odpravil Betis s 5:1. Izbranci Diega Simeoneja so povedli v 37. minuti, ko je Koke v kazenskem prostoru zaposlil Fernanda Torresa. Vratar Antonio Adan je zapustil vrata, "El Nino" pa ga je mojstrsko lobal za vodstvo gostiteljev. Tri minute pred odmorom je Antoine Griezmann povišal na 2:0 po veliki zmedi v obrambi gostiteljev.

V 48. minuti je imel izjemno priložnost za znižanje Heiko Westermann. Najprej je zadel vratnico, njegov strel po odbiti žogi pa je obranil Jan Oblak. V 65. minuti je Juanfran zadel po podaji Angela Corree za 3:0. Ruben Castro je prispeval častni zadetek za Betis v 79. minuti, a je le dve minuti zatem odlični Griezammn povišal na 4:1 po podaji Corree. Razigrani Francoz je v sodnikovem dodatku našel rezervista Thomasa Teyeja, ki je iz bližine postavil končni izid.