Izenačujoči zadetek sta zrežirala Antoine Griezmann in Angel Correa. Foto: EPA
Pepe
Pepe je v 52. minuti zadel za vodstvo Reala, po trku s Tonijem Kroosom pa predčasno poškodovan končal tekmo. Foto: EPA
Diego Simeone, Zinedine Zidane
Zinedine Zidane je v španski ligi Real vodil 50. To je bil osmi remi, ob tem pa ima 39 zmag in le tri poraze. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo ni našel načina, kako premagati Jana Oblaka. Foto: EPA
Sandro Ramirez
Sandro Ramirez je zadel mrežo nekdanjega kluba. Foto: EPA

Kraljevi klub bi z zmago naredil velik korak proti naslovu, zdaj pa boj med Realom in Barcelono postaja zanimivejši. Katalonce sicer zvečer čaka gostovanje v Malagi. To je bil 214. madridski derbi, 52. pa se je dvoboj velikanov iz španske prestolnice končal brez zmagovalca. Na zadnjih trinajstih tekmah je Real, ki je na krilih Cristiana Ronalda s 3:0 dobil prvi letošnji medsebojni obračun, Atletico premagal le dvakrat.

Vroče dogajanje je v času pred tekmo še zaostrila prihodnost nadarjenega Thea Hernandeza, ki naj bi po plačani odkupni klavzuli iz Atletica prestopil v Real.

Prvi polčas brez zadetkov
Atleti so v uvodnih minutah narekovanje ritma prepustili domačim nogometašem, vendar pa so prvi zapretili. V tretji minuti je Saul Niguez z glavo po podaji Kokeja s prostega strela slabo zadel žogo, ki je zletela mimo vratnice, sicer bi imel Keylor Navas ogromno dela. Jan Oblak je bil na prvi preizkušnji po približno četrt ure, ko je z leve strani v desni spodnji kot slovenskega vratarja sprožil Ronaldo, vendar je bil Oblak na mestu. Slovenski reprezentant se je izvrstno odzval 13 minut pozneje, ko sta Ronaldo in Karim Benzema z dvojno podajo izigrala gostujočo obrambo. Francoski napadalec je ostal sam in streljal z roba kazenskega prostora, Oblak pa se je izkazal z novo obrambo.

Dve minuti pozneje pa je bil, potem ko je Luka Modrić podal na desno stran kazenskega prostora osamljenemu Ronaldu, čuvaj Atleticove mreže že premagan, vendar je domače vodstvo preprečil Stefan Savić. Črnogorski osrednji branilec je žogo odbil tik pred golovo črto. V prvem polčasu, ko je imel Real sicer ves čas terensko premoč, je bil enkrat na veliki preizkušnji tudi še Keylor Navas, ko je na sredini igrišča napako naredil Sergio Ramos. Žogo je podal naravnost v noge Griezmanna, ki je stekel v protinapad. Ob Pepeju je prišel do strela, Kostaričan v vratih Reala pa je preprečil vodstvo colchonerosov.

Griezmann odgovoril Pepeju
Kraljevi klub je silovito začel drugi polčas in hitro je do strela z glavo prišel Ronaldo, ki pa je meril mimo vrat. V naslednji akciji je portugalski zvezdnik znova visoko skočil v kazenskem prostoru, toda tokrat podal na drugo vratnico, kjer je pritekel Benzema, vendar se je Oblak izkazal z novo odlično obrambo. Pritisk se je gostiteljem obrestoval v 52. minuti, ko je prosti strel z desne izvedel Toni Kroos. Nemški vezist je poslal natančno žogo v kazenski prostor, kjer je bil Savić pred Pepejem prenizek, osrednji branilec Reala pa je z glavo meril neubranljivo.

Po uri igre je imel po lepem preigravanju in podaji Yannicka Carrasca Fernando Torres "na nogi" izenačenje, toda s posredovanjem se je izkazal Keylor Navas. Ko se je zdelo, da ima Real tekmo pod nadzorom in je na poti k novim trem točkam, pa je Atletico izpeljal bliskovito akcijo. Rezervist Angel Correa je med Nachem, ki je v igro vstopil namesto poškodovanega Pepeja, in Danijem Carvajalom žogo poslal v prostora za Griezmanna, francoski velemojster pa je žogo poslal za hrbet sicer razpoloženega Keylorja Navasa.

Barca klonila na Rosaledi
Barcelona ni izkoristila remija na madridskem dvoboju, saj je na gostovanju v Malagi izgubila z 2:0. Luis Enrique je pred torkovim obračunom Lige prvakov premešal začetno postavo, kar ga je kaznovalo. Na sredini ni bilo prave kombinatorike, obramba pa si je privoščila kar nekaj napak. Jeremy Mathieu je nespretno skušal v prepovedan položaj ujeti Sandra Ramireza. Francoski branilec je napravil veliko napako in nekdanji napadalec Barce je stekel sam proti vratom, nato pa še matiral Marca Andreja ter Stegna.

V 66. minuti so gostje ostali z igralcem manj, saj je drugi rumeni karton prejel Neymar. Rezervist Adalberto Penaranda je tudi zatresel Barcino mrežo, a je bil njegov zadetek neupravičeno razveljavljen, po prekršku nad Sergiem Robertom pa bi Katalonci v 79. minuti morali imeti enajstmetrovko, toda Jesus Gil Manzano je pokazal le na prosti strel z roba kazenskega prostora. Končni izid je ob začetku sodnikovega dodatka v protinapadu postavil Jony.