Real je v Madridu nadigral Espanyol. Foto: EPA
Xavi
Xavi je z lepim golom v Barceloni postavil končni izid srečanja. Foto: EPA

Na Santiagu Bernabeuu je bilo vse v znamenju domačih nogometašev. Kraljevi klub je povedel v 23. minuti, ko je po veliki napaki gostujoče obrambe, ko je Raul Rodriguez kar prepustil žogo Realu, in akciji Mesuta Özila ter podaji Gonzala Higuaina mrežo zatresel Cristiano Ronaldo.

V prvem polčasu je Real še enkrat kronal svojo premoč. Prvi gol v španskem državnem prvenstvu je dosegel vezist nemške reprezentance Sami Khedira. Ob koncu prvega dela je imel veliko priložnost še Higuain, a se je z obrambo izkazal Kiko Casilla.

Dve minuti po prihodu iz garderobe pa je argentinski napadalec izkoristil priložnost. Lepo mu je podal Kaka, Higuainu pa ni bilo težko zadeti. V 66. minuti se je med strelce vpisal tudi izjemno razigrani Kaka. Brazilski zvezdnik je sam prodrl in ob dveh gostujočih branilcih natančno streljal v daljši vratarjev kot. Žoga je v mrežo šla s pomočjo vratnice. Peti zadetek na tekmi je dosegel Higuain. Espanyol na sedmi tekmi zapored ni zatresel Realove mreže.

Vezna linija Barce trikrat v polno
Barca, ki je nastopila brez prvega strelca Lionela Messija, kateri je moral počivati zaradi števila kartonov, je na Camp Nouu premagala Sporting iz Gijona (3:1). V 42. minuti je terensko premoč kronal Andres Iniesta, ki je žogo pospravil v mrežo po lepi podaji Adriana. Prvi je sicer gostujočo mrežo zatresel Pedro Rodriguez, a je bil v prepovedanem položaju.

Drugi polčas se je za Katalonce slabo pričel. Gerard Pique, ki v zadnjem času igra v zelo slabi formi, je nespretno oviral Miguela de las Cuevasa, ki bi lahko sam stekel proti Barcinim vratom, in si prislužil rdeč karton. Vsega tri minute so Asturijci potrebovali za zadetek, ko je gostujoči kapetan David Barral kaznoval neodločnost Vicotrja Valdesa in Barcelonine obrambe.

V 79. minuti je Seydou Keita, ki je bil zaradi afriškega pokala narodov in lažje poškodbe dolgo časa dolgo časa odsoten , popeljal Barco v vodstvo. Malijski vezist je z mojstrskim strelom z roba kazenskega prostora zadel desni zgornji kot vrat Juana Pabla. Zmago je tri minute pred koncem rednega dela potrdil Xavi Hernandez, ki je z lobom po lepi podaji Inieste prelisičil gostujočega vratarja.