Juanfran je blestel na 100. tekmi v dresu Levanteja. Foto: EPA
Ivan Rakitić je Atleticu preprečil prevzem vodstva na lestvici DP-ja. Foto: EPA
Real Madrid
Real Madrid je po pričakovanjih zlahka premagal zadnjeuvrščeni Betis, ki sploh ni resno ogrozil Diega Lopeza. Foto: EPA
Real Madrid
Strelske vaje je odprl lani najboljši nogometaš sveta Cristiano Ronaldo, ki ima na lestvici strelcev zdaj dva gola več kot Diego Costa (Atletico Madrid). Foto: Reuters

Nogometaši Levanteja, ki so letos na Camp Nouu klonili s kar 7:0, so z izjemno borbeno in trdno igro v obrambi proti Barceloni izvlekli remi. Gostitelji so povedli v deseti minuti, ko je slabo posredovanje Barcine obrambe izkoristil Loukas Vyntra. Grški branilec je mrežo zatresel z glavo. Tudi Katalonci so zadeli po prekinitvi. Gerard Pique je bil devet minut pozneje najvišji v kazenskem prostoru in z glavo premagal Keylorja Navasa.

Barca si v prvem polčasu ni priigrala zrelejših priložnosti, jih je pa zato imela več v drugem polčasu. Oslabljeni gostje so bili blizu vodstva v 59. minuti, ko je najprej Navas ubranil strel Lionela Messija, nato pa je s približno petih metrov streljal še Xavi, toda blokiral je Juanfran. Izkušeni branilec "žab" je dve minuti pozneje ustavil še poskus Messija. Nevarni so bili tudi domači nogometaši. Jordi Alba je blokiral izjemen volej Pedra Lopeza, ki je močno sprožil v 67. minuti. Navas se je izkazal še z eno obrambo. Približno pet minut pred koncem je z roba kazenskega prostora streljal rezervist Cristian Tello, kostariški vratar pa je s konico prstov preprečil, da bi žoga končala v mreži.

Rakitić zadel za remi v Madridu
Sevilla je z Vicente Calderona odnesla točko. Povedli so gostitelji, ki so bili vse srečanje

konkretnejši in imeli kar nekaj lepih priložnosti. Po slabem posredovanju andaluzijske obrambe v kazenskem prostoru je Beta premagal David Villa. V drugem polčasu je Sevilla izenačila. Juanfran je v kazenskem prostoru za dres vlekel Carlosa Bacco, z bele točke pa je z močnim strelom Thibauta Curtoisa premagal gostujoči kapetan Ivan Rakitić.

Danec obstal kot vkopan

Real Madrid je s pravim festivalom izjemnih golov v Sevilli igraje opravil z Betisom, ki je po hudem porazu z 0:5 še trdneje na zadnjem mestu Primere Division.Gostitelji niso bili kos gostom iz španske prestolnice, ki so povedli

že v 10. minuti, ko je novopečeni prejemnik zlate žoge z izjemnim udarcem z razdalje zadel desni zgornji kot Betisovih vrat, to pa je bil že 21. prvenstveni gol za Cristiana Ronalda.

Domači vratar Stephen Andersen je postal tarča žvižgov in žaljivk, potem ko tudi v 25. minuti ni niti trznil ob prostem strelu Garetha Bala, s čimer je bila tekma tako rekoč odločena.

Stoti gol Benzemaja za Real
Tik pred odmorom je po podaji Luke Modrića zadel Karim Benzema, kar je bil Francozov jubilejni stoti gol v dresu Real Madrida, odkar se je poleti 2009 iz Lyona preselil k Realu. V drugem polčasu je Angel Di Maria s skoraj 40 metrov s strelom pri tleh znova osmešil danskega vratarja. V 90. minuti je piko na i brezhibni predstavi Reala postavil rezervist Alvaro Morata, ki je iz bližine postavil končnih 5:0. Betis je tako s samo 11 točkami in razliko v golih -27 trdno prizemljen na zadnje, 20., mesto La Lige, zaradi česar se na obzorju že prikazuje nova selitev v drugo ligo.