Kevin Gameiro je zadel za 2:2 in poskrbel, da je razlika med vodilnima v La Ligi le še dve točki. Foto: Reuters
Lionel Messi, Neymar
Lionel Messi in Neymar sta bila strelca za Barcelono. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Takole je Cristiano Ronaldo sprožil in mojstrsko prelisičil Xabija Irrueto. Foto: Reuters
Antoine Griezmann je dosegel oba gola Atletica na Rosaledi. Foto: Reuters

Po spodrsljaju Barce na Sanchez Pizjuanu je zdaj razlika med vodilnima le še dve točki. Katalonci so v Andaluziji dobro začeli in v 14. minuti povedli. Neymar je z leve žogo podal na drugo stran, kjer je bil Lionel Messi. Argentinec jo je potem mojstrsko zavrtinčil v malo mrežico. V 30. minuti je z roba kazenskega prostora natančno prosti strel za 2:0 izvedel Neymar. Osem minut pozneje je Ever Banega streljal z velike razdalje. Claudio Bravo je bil 'na žogi', a slabo posredoval in od vratnice se je odbila v gol.

Veliko priložnost je že za 3:0 v prvem polčasu zapravil Luis Suarez, ki bi v drugem lahko zadel za 3:1, a je meril čez vrata, ko so bila ta prazna. Kazen za zgrešene priložnosti je prišla šest minut pred koncem. Sevilli, ki je sicer v drugem delu precej napadala, je točko zagotovil Kevin Gameiro. Veliko napako je pri podaji na sredini igrišča napravil Gerard Pique. Po desni strani je v protinapad stekel Aleix Vidal, podal na drugo stran, kjer je bil znova slabo postavljen Pique, Gameiro pa je pritekel in žogo poslal v mrežo.

Lahko delo Reala
Real pričakovano ni imel težav z Eibarjem. Madridčani so na Santiago Bernabeuu močno pritisnili. Pred vodilnim zadetkom so dvakrat zadeli okvir vrat. Najprej je Sergio Ramos zatresel prečko, takoj zatem je močno ustrelil Isco, žoga se je odbila od vratnice in se kotalila po golovi črti. V mrežo jo je pospravil Javier Hernandez, vendar je bil mehiški napadalec, ki je dobil priložnost od prve minute, v prepovedanem položaju.

V 21. minuti je Cristiano Ronaldo izvajal prosti strel. Slabo je posredoval Xabi Irrueta, pred katerim se je žoga odbila in končala za njegovim hrbtom. Chicharito je deset minut pred koncem le zadel. Natančen predložek je v kazenski prostor z desne strani poslal Alvaro Arbeloa, z glavo pa je matiral Hernandez. Končni izid je sedem minut pred koncem postavil rezervist Jese, ki je opravil z Anibarrom in z diagonalnim strelom zadel.

Oblak dvakrat premagan na Rosaledi
Jan Oblak
je v La Ligi klonil po več kot 400 minutah. Po podaji Recia iz kota je v 37. minuti v skoku Fernando Torres nespretno zadel žogo z glavo in presenetil slovenskega vratarja, od katerega se je potem žoga odbila v mrežo. Atletico je sicer povedel 12 minut pred tem, ko je po podaji iz avta Jesusa Gameza Carlos Kameni nespretno posredoval. Izpustil je žogo in Antoine Griezmann jo je pospravil v mrežo.

19 minut pred koncem si je gostujoča obramba privoščila veliko napako. Samuel se je znašel sam pred Oblakom, ki je zapustil vrata, nogometaš Malage pa ga je hladnokrvno premagal z lobom. Španskim prvakom je točko zagotovil Griezmann. Gostitelje so v prepričanju, da je bil izvrstni Francoz v prepovedanem položaju, močno protestirali.