Cristiano Ronaldo se tokrat ni vpisal med strelce. Foto: EPA

Na Santiago Bernabeuu so gosti prvi polčas dobili z 2:0, potem ko sta zadela Sanchez v 10. in Demichelis v 29. minuti. Jezni Jose Mourinho je ob polčasu opravil vse tri zamenjave in na igrišče poslal Mesuta Özila, Samija Khediro in Karima Benzemaja.

Malaga, ki jo vodi nekdanji trener Reala Manuel Pellegrini, je prednost držala do 68. minute, potem pa sta v samo dveh minutah izid izenačila Khedira in Higuain. Zmago belemu baletu je v 78. minuti zagotovil Benzema.

"Ob polčasu sem povedal igralcem, da bi zamenjal celotno enajsterico, če bi lahko. Hotel sem opraviti zamenjave že pred polčasom, ampak tega res ne maram. Ukazal sem jim, naj v drugem delu očistijo smeti, ki so jih natrosili v prvem polčasu," je pestro dogajanje v slačilnici Reala opisal Mourinho.
Barcelona, s katero se bo Real v primeru napredovanja pomeril v četrtfinalu, je bila v sredo s 4:0 boljša od Osasune. Po dvakrat sta zadela Cesc Fabregas in Lionel Messi.