Jose Mourinho je Reneja Krhina zadržal v svojih vrstah. Foto: RAI
Mirnes Šišič
Se lahko Mirnesu Šišiču posreči preboj med potnike za JAR, čeprav v ključnih mesecih ni bil član izbrane vrste? Foto: MMC RTV SLO
Tim Matavž (Groningen)
Tim Matavž je z devetimi zadetki v letošnji sezoni najučinkovitejši slovenski nogometaš, ki igra v tujini. Foto: EPA
Bojan Jokič
Bojan Jokič, ki je kariero začel v kranjski Zarici in ne v Triglavu, je zadnji izmed reprezentantov, ki je zamenjal klub. Foto: MMC RTV SLO

A še bolj burno kot na zelenicah, je bilo v zadnjih urah zimskega prestopnega roka.

Mourinho na koncu popustil, toda ...
V nedeljo zvečer je spletni portal Palermo24.net zapisal, da je Rene Krhin tik pred podpisom pogodbe s Palermom. Po navedbah s Sicilije je bil v mestu Krhinov agent Marcel Kačinari, ki se je dogovarjal z vodstvom kluba in predsednikom Sabatinijem. Trener Interja Jose Mourinho, ki sprva nikakor ni želel izpustiti nadarjenega Slovenca iz svojih rok, naj bi se na koncu le "predal", vseeno pa po dolgih pogajanjih posel ni bil sklenjen. V nasprotni smeri naj bi namreč potoval Brazilec Fabio Simplicio, ki pa z Interjem ni našel skupnega jezika.

Predrag za Lazio, v igri tudi Genoa
Na italijanskem "mercatu" je Krhinovo ime v zadnjih dneh močno prisotno. Pri načrtovani selitvi Ledesme iz Lazia v Milano bi moral iti v nasprotno smer kot posojeni igralec tudi najmlajši član Kekove čete, a se je izkazalo, da ima Krhin po novi pogodbi previsoko plačo za rimski klub. Po poročanju Gazzette se je za mladeniča iz Jakobskega Dola vneto zanimala tudi Genoa.

Čas za prestope se izteka
Prestopni rok se je v Italilji iztekel danes ob 19.00.

V Angliji je obstajala možnost, da bi okolje zamenjal slovenski kapetan Robert Koren, a se je uresničila želja trenerja Roberta di Mattea, ki si je želel zadržati Korena zaradi globine moštva v zahtevnem boju za vrnitev v elitno Premier ligo. Koren je javno večkrat izrazil nezadovoljstvo zaradi pomanjkanja igralnega časa, kar pa se je v zadnjem mesecu krepko spremenilo, predvsem na račun poškodb in vpoklicec na afriško prvenstvo.

Konec zimskega prestopnega roka je med Slovenci zaznamoval Bojan Jokič, ki se je kot posojeni igralec Sochauxa do konca sezone preselil k italijanskemu Chievu.

Slovenski obračun sredi Grčije
, ki pol leta sploh ni imel kluba, se je dobro znašel v Grčiji, kjer pomaga PAS Giannini v boju za obstanek. V izredno pomembnem obračunu se je Giannina srečala z Larisso, ki jo je okrepil aktualni slovenski reprezentant Aleksander Radosavljevič. Tekmo je z dvema zadetkoma v drugem polčasu odločil ravno Velenjčan, ki se je nogometno uveljavil v Grčiji, kjer je leta 2003 začel svojo pot v tretjeligašu Ilisiakosu, prvi del te poti pa je sklenil pet let pozneje pri velikanu Olympiacosu.

Šišič že prehitel Radosavljeviča
Levokrilni vezist je prvi gol za novi klub dosegel z glavo, nato je pri Larissi v igro prvič vstopil Radosavljevič, a že nekaj trenutkov pozneje je Šišič postavil piko na i z zadetkom za 2:0. Do konca si je otrok Rudarja prislužil še rumeni karton, zaradi česar je bil tudi zamenjan v zadnjih minutah. Giannina in Larissa imata po 20. krogih po 21 točk in v 16-članski ligi zasedata 13. oziroma 14. mesto.

Vroči Matavž udarno orožje Groningena
Medtem konkurenco v napadu še naprej zaostruje Tim Matavž, ki je dosegel že sedmi gol na zadnjih devetih tekmah. Tokrat je bil visoki Šempetrčan mož odločitve na obračunu AZ Alkmaarja in Groningena. V 55. minuti je po veliki napaki obrambe nizozemskih prvakov Matavž sam stekel proti nasprotnim vratom in rutinirano poslal žogo v mrežo za veliko zmago gostov. S sedmim prvenstvenim golom, še dva je dosegel v pokalu, je Matavž popeljal Groningen na deveto mesto nizozemskega prvenstva.

Mavrič z glavo na pravem mestu
Od igralcev, ki so Sloveniji priigrali uvrstitev na SP 2010, se je najbolj izkazal Matej Mavrič-Rožič. Na obračunu med düsseldorfsko Fortuno in Koblenzom v 2. nemški ligi se je branilec po kotu znašel na pravem mestu in z glavo dosegel edini zadetek na srečanju. Koblenz se krčevito bori za obstanek v 2. bundesligi, kjer so trenutno na 16. mestu, ki prinaša dodatne kvalifikacije.

Vas zanima, kako in koliko so igrali preostali slovenski "legionarji"? Spremljajte in sodelujte na Mojem spletu v rubriki "Slovenci v tujih klubih", za katero vestno skrbi uporabnik dule04.

Elvedin DžiničMaribor2. mesto/zimski premor
Branko IličFC Moskva4. mesto v ruskem prven./začetek sezone 13. 3.
Bojan JokičChievo (ITA)//posojen do konca sezone
Matej MavričKoblenz (NEM)Koblenz - Fortuna D. 1:0vso tekmo v 70. za 1:0, v 26.

Andraž KirmWisla Krakow (POL)1. mesto v poljskem prven./zimski premor
Andrej KomacMaccabi Tel Aviv (IZR)Hap. Acco - Maccabi 2:3izključen v 72. v 39., v 72. minuti
/poškodba gležnja
Aleksander RadosavljevičLarissa (GRČ)Giannina - Larissa 2:0od 60. minutedebi za Larisso
Tim MatavžGroningen (NIZ)AZ Alkmaar-Groningen 0:1vso tekmo v 55. za 0:1
Mirnes ŠišičPAS Giannina (GRČ)Giannina - Larissa 2:0do 82. minute v 55. za 1:0, v 61. za 2:0, v 71. minuti
Kevin KamplBayer LeverkusenBayer - Freiburg 3:1/na klopi