Ezequiel Schelotto je v 71. minuti zadel z glavo in poravnal izid. Foto: Reuters
Nogometaši Milana
Stephan El Shaarawy je s fantastičnim strelom v 21. minuti ukanil Samirja Handanovića in Milan popeljal v vodstvo. Foto: Reuters
Javier Zanetti in Mario Balotelli
Javier Zanetti in Mario Balotelli. Foto: Reuters
Nogometaši Juventusa
Nogometaši Juventusa so s tremi zadetki potopili Sieno. Foto: EPA
Miralem Pjanić
Roma je dobila snežni obračun proti Atalanti. Med strelce se je vpisal tudi Miralem Pjanić (na fotografiji). Foto: EPA

Nogometaši Milana so povedli sredi prvega polčasa, v prvem delu so bili tudi precej boljši tekmec, priigrali so si več lepših priložnosti, a jim je vsakič znova načrte prekrižal Samir Handanović, ki je z izjemnimi obrambami reševal svojo ekipo.

V drugem polčasu so črno-modri zaigrali bolje, v 71. minuti so izid izenačili, želeli so si zmagovitega zadetka, a je ostalo pri delitvi točk.

El Shaarawy mojstrsko zadel za 0:1
V prvem polčasu so prevladovali nogometaši Milana, ki so v 21. minuti s krasnim zadetkom Stephana El Shaarawyja tudi povedli. 20-letni El Shaarawy je izkoristil slabo pokrivanje Juta Nagatoma in z zunanjim delom stopala žogo pod prečko pospravil v mrežo. Samir Handanović je bil ob strelu povsem nemočen. Kljub vsemu se je izkazal z nekaj izjemnimi obrambami, še posebej v 27. minuti, ko je s parado na golovi črti ubranil Balotellijev strel z glavo, ki je proti golu letel tik pod prečko. Slovenski reprezentančni vratar je večkrat preprečil slavje Mariu Balotelliju, že dve minuti pozneje je italijanski napadalec po vnovičnem odličnem posredovanju "Sarme" izgubil živce in z nogo jezno brcnil v desno vratarjevo stativo.

Inter se v prvem polčasu v napadu ni izkazal, še najnevarneje je bilo v 13. minuti, ko je po levi strani pobegnil Rodrigo Palacio, ki pa je z diagonalnim strelom žogo poslal krepko mimo gola.

Schelotto poravnal izid
V nadaljevanju so se gostitelji zbrali, zaigrali so precej bolje, v 54. minuti je s parado Christian Abbiati ubranil nevaren strel Fredyja Guarina, odbito žogo je v zunanji del prečke poslal Antonio Cassano. Handanović je še vedno kraljeval v Interjevih vratih, v 71. minuti je bil izid poravnan. Nagatomo, ki je bil eden glavnih krivcev ob zadetku El Shaarawyja, se je za napako oddolžil s predložkom pred vrata, kjer je z glavo neubranljivo sprožil Ezequiel Schelotto. To je bil njegov prvi gol v dresu Interja. Inter je v končnici tekme pritiskal za zmagoviti zadetek, a se je Milan ubranil.

"Juve" zlahka prek Siene
Vodilni Juventus je brez večjih težav na svojem terenu s 3:0 odpravil Sieno. Mrežo gostujoče ekipe je po hudi napaki vratarja Gianluce Pegola v 30. minuti načel Stephan Lichtsteiner. Pegolo je želel ukrotiti podajo Mirka Vučinića, a je žogo odbil naravnost v Lichtsteinerja, ki je s kančkom sreče zadel za 1:0. Vodstvo je v 75. minuti po predložku Andree Pirla podvojil Sebastian Giovinco, končnih 3:0 pa je v izdihljajih tekme postavil Paul Pogba.