Jose Mourinho si je ogledal tekmo med Greuther Fürthom in Borussio na Trolli Areni. Foto: EPA
Mario Götze
Mario Götze je dvakrat zadel že v prvem polčasu. Foto: EPA
Rafinha in Jerome Boateng
Rafinha in Jerome Boateng sta že v uvodnih minutah razblinila vse upe Nürnberga. Foto: EPA

Jupp Heynckes je po zmagi v Torinu in uvrstitvi v polfinale Lige prvakov v sredo odpočil vse nosilce igre. V vratih je bil Tom Starke, v obrambi Rafinha in Diego Contento, na sredini Emre Can in Anatolij Timoščuk. Bavarci so si prejšnji teden zagotovili 23. naslov nemškega prvaka, v zadnjih krogih pa bodo zaigrali z rezervisti.

Po 21 minutah že 3:0
Vsi načrti Nürnberga so se podrli že v 5. minuti, po kotu so slabo izbili žogo, Jerome Boateng pa je z 12 metrov z volejem z levico zatresel mrežo. Razigrani Boateng je v 17. minuti na levi strani našel Maria Gomeza, ki je z diagonalnim strelom z levico zatresel malo mrežico. Claudio Pizarro je sedem minut pozneje na desni strani našel Rafinho, ki je s strelom na bližnjo vratnico presenetil vratarja Toma Starkeja.

Starke preprečil častni gol Nürnberga
Gostje, ki so bili popolnoma nemočni, so imeli najlepšo priložnost takoj na začetku drugega polčasa. Rafinha je podrl Maika Frantza, strel Timmyja Simonsa pa je obranil Starke. Končni izid je postavil Xerdan Shaqiri z levico v 56. minuti. V 71. minuti je Heynckes v igro poslal 17-letnega danskega vezista Pierra Emila Höjbjega, ki velja enega največjih talentov Bayerna.

Šov rumeno-črnih v Fürthu
Greuther Fürth je z nogo in pol že v drugi ligi, potem ko je doma doživel nov polom. Dortmundska Borussia je bila premočna (1:6), že ob polčasu je bilo 0:5. V 12. minuti je zadel Mario Götze z desnico po podaji Sebastiana Kehla. Tri minute pozneje je bil po akciji Jakuba Blaszczykowskega iz bližine natančen Ilkay Gündogan. Blaszczykowski je z glavo povišal na 0:3 po pol ure igre. Do polčasa sta zadela še Gündogan in Götze.

Edgar Prib je dosegel častni zadetek za Greuther Fürth v 71. minuti, končni izid pa je postavil najboljši strelec nemškega prvenstva Robert Lewandowski.