Mohamed Salah je bil eden ključnih akterjev derbija devetega kroga italijanskega prvenstva. Foto: Reuters
Nogometaši Interja
Nogometaši Interja so pri Palermu iztržili točko. Foto: Reuters
Gianluigi Donnarumma
Milan v letošnji sezoni v Serie A še ni odigral tekme brez prejetega zadetka, trener Siniša Mihajlović pa je na tekmi s Sassuolom v vrata poslal komaj 16-letnega Gianluigija Donnarummo, ki je postal najmlajši vratar v Serie A v zadnjih 35 letih. Donnarumma je sicer na koncu prejel zadetek, a je Milan vseeno slavil z 2:1. Foto: EPA

Roma ima 20 točk, Fiorentina in Inter pa po 18. Gostitelji so sicer prevladovali pri posesti žoge (na trenutke tudi 70-odstotna posest) in zlasti v drugem polčasu jalovo napadali. Ko je bilo že prepozno, je tolažilen zadetek uspel doseči rezervist Khouma Babacar. Rimljani so svoje priložnosti več kot odlično unovčili ter v prvem polčasu prigarano prednost v nadaljevanju suvereno ubranili. Josip Iličić je odigral celo tekmo, zbral nekaj odličnih podaj, ni pa bil razpoložen pri zaključnih strelih.

Salah "šov" na Artemio Franchiju začel z golom, končal z izključitvijo
Gostitelji so se v težavah prvič znašli že v šesti minuti, ko je Radja Nainggolan prestregel žogo, podal do Mohameda Salaha, ki je po dvojni podaji z Miralemom Pjanićem spretno z levico zavrtinčil žogo in kot sploh prvi na domači tekmi v sezoni premagal vratarja Fiorentine Cipriana Tatarusanuja. Salahu so domači navijači namenili salve žvižgov, potem ko je še v prvi polovici letošnjega leta branil njihove barve na posoji iz Chelseaja, a jih je egipčanski napadalec s petim zadetkom sezone hitro utišal. Salah je svoj "šov" na stadionu Artemio Franchi zaključil z rdečim kartonom v 88. minuti.

Smrtonosen protinapad za 0:2
Roma je vodstvo podvojila v 34. minuti, ko je smrtonosen protinapad po podaji Alessandra Florenzija zaključil Gervinho. To je bil njegov četrti gol sezone. Gostitelji so sicer vztrajali pri posesti žoge, a jim to ni kaj prida pomagalo. Prvi strel v okvir vrat so sprožili v 41. minuti prek Matiasa Vecina, v 56. minuti pa je Federico Bernardeschi s čudežnim posredovanjem z golove črte izbil strel Pjanića po sredini vrat. Babacar je uspel znižati po podaji Borje Valera v sodniškem dodatku.

Gilardino odgovoril na vodstvo Perišića
Že v soboto je Inter zamudil priložnost za skok na vrh, potem ko je v "slovenskem" derbiju s Palermom le remiziral (1:1). To je bila že četrta tekma brez zmage za črno-modre, ki so po akciji Stevana Jovetića in Jonathana Biabianyja povedli prek Ivana Perišića v 60. minuti, a je na drugi strani izenačil Alberto Gilardino le šest minut kasneje. Žogo je z bližine spravil mimo slovenskega vratarja Samirja Handanovića, ki se je sicer ponovno izkazal z nekaj obrambami.

Na drugi strani sta tudi Siniša Anđelković in Aljaž Struna odigrala celo tekmo.

Dybala in Mandžukić prinesla tretjo zmago sezone
V nedeljskih popoldanskih obračunih je Milan z igralcem več le zlomil odpor Sassuola (2:1), Juventus pa je po dveh remijih brez golov doma z 2:0 ugnal Atalanto Edyja Reje s sijajnim Paulom Dybalo, ki je dosegel gol in podajo. Mario Mandžukić je dosegel svoj prvi gol v Serie A. Paul Pogba je v drugem polčasu zgrešil enajstmetrovko. To je bila sicer šele tretja ligaška zmaga sezone za "staro damo".