Wayne Rooney je še na drugi tekmi zapored dosegel dva gola. Prejšnjo nedeljo mu je to uspelo proti Chelseaju. Foto: EPA
Luis Suarez
Luis Suarez je bil deležen žvižgov s tribun in nekaj ostrih štartov domačih igralcev. Kljub temu je dosegel zadetek, a to je ob izgubljeni tekmi kaj slaba tolažba. Foto: EPA
Andre Villas-Boas
Zaskrbljen pogled Andreja Villasa-Boasa v Liverpoolu. Med tednom je lastnik Chelseaja Roman Abramovič pozorno spremljal treninge ekipe in tako vršil še dodatni pritisk. Foto: EPA

Rooney je oba gola dosegel na začetku drugega polčasa. Liverpool se je vrnil v igro v 80. minuti, ko je Luis Suarez izkoristil napako Ria Ferdinanda. Manchester je do konca zadržal prednost in zdaj upa, da bo v nedeljo spodrsnilo do zdaj vodilnemu mestnemu tekmecu Cityju, ki s tekmo manj zaostaja za točko, na gostovanju pri Aston Villi.

Iskrica že pred prvim sodniškim žvižgom
Za dodatno napetost na največjem derbiju angleškega prvenstva je že pred začetkom poskrbel Suarez, ki se ob mimohodu oziroma pozdravu ekip ni želel rokovati s Patriceom Evrajem, tako da ga je slednji potegnil za desno roko. Spomnimo, Urugvajec je bil zaradi domnevnih rasističnih žaljivk na račun Francoza kaznovan z osmimi tekmami prepovedi nastopanja, ki jih je "odsedel" pred kratkim.

Trk Evraja in Ferdinanda
V prvi minuti tekme sta z dveh strani ostro na Suareza štartala Evra in Ferdinand, a se je urugvajski napadalec izmaknil, tako da sta branilca Manchester Uniteda trčila drug v drugega, vendar se je na njuno srečo končalo brez poškodb, čeprav je Ferdinand dobesedno pristal na glavi.

Priložnosti za Johnsona, Rafaela in Scholesa
Tudi nadaljevanje je postreglo z dinamično igro. Najprej se je priložnost ponudila gostujočemu Glenu Johnsonu, ki je z roba kazenskega prostora meril za las mimo desne vratnice Davida De Gee. Na drugi strani je Rafael s podobnega položaja meril naravnost v Pepeja Reino. V 31. minuti je po sijajno odigrani akciji in podaji Ryana Giggsa z leve strani Paul Scholes prišel do strela z glavo z okoli petih metrov, vendar je streljal naravnost v Reino. To je bila tudi najlepša priložnost prvega polčasa, v katerem so imeli domači rahlo terensko premoč: posest žoge - 56:44 in streli v okvir vrat - 3:2.

Rooney dvakrat v treh minutah
Drugi polčas se je začel sanjsko za domače, saj je Wayne Rooney v 47. minuti zadel v polno, potem ko je žogo po podaji s kota z volejem z okoli 10 metrov poslal pod prečko Reine. Nanj je pozabil Johnson. Navdušenje na Old Traffordu se še ni poleglo, ko je semafor kazal že 2:0. Antonio Valencia je v "nevarni coni" okoli kazenskega prostora gostov ukradel žogo Jayu Spearingu, jo takoj nato podal vtekajočemu Rooneyju, ki je s strelom med nogami še drugič matiral Reino.

Suarez izkoristil "darilo" Ferdinanda
Gostujoči strateg Kenny Dalglish je v 61. minuti opravil dvojno menjavo. Namesto Spearinga in Downinga sta vstopila napadalca Andy Carroll in Craig Bellamy. Kljub temu so gostje delovali dokaj nemočno, medtem ko so domači čakali na protinapade. Redsi so jalovo napadali vse do 80. minute, ko je Ferdinand po prostem strelu gostov žogo podal na nogo "osovraženemu" Suarezu, ki je nato žogo z nekaj metrov poslal mimo De Gee. Zadetek je dal krila Liverpoolu, vendar mu Manchestrove obrambe ni uspelo še enkrat prebiti. Končna statistika: posest žoge - 56:44 in streli v okvir vrat - 6:6.

Bo Villas-Boas preživel nov poraz?
Vse bolj se maje stolček trenerju Chelseaja Andreju Villasu-Boasu, saj so "modri" izgubili v Liverpoolu pri Evertonu z 2:0. Zadela sta Steven Pienaar in Denis Stracqualursi. Bo lastnik kluba Roman Abramovič še "pogledal skozi prste" mlademu Portugalcu? Poraz Chelseaja je najbolje izkoristil Arsenal, ki je z golom zimzelenega Thierryja Henryja v 90. minuti ugnal Sunderland v gosteh (2:1) in se povzpel na četrto mesto. Na tretjem mestu pa trdno ostaja Tottenham, ki je kar s 5:0 odpravil Newcastle. Emmanuel Adebayor je dosegel zadnji gol na tekmi, pred tem pa podal pri štirih. Dvakrat se je med strelce vpisala najnovejša okrepitev Louis Saha.