Kevin Kampl je znova navdušil v dresu slovenske članske izbrane vrste. Mnogi v njem vidijo novega Zlatka Zahovića. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Odigrali smo dobro, zabiti štiri gole ni mačji kašelj. Zelo mi je odleglo. Čestitati moram fantom, v teh slabih tednih so trdo delali. Težko je, če hitro dobiš dva gola, toda pobrali so se in zabili tri. Kar se tiče kvalifikacij, smo nujno potrebovali te tri točke. Z eno točko ali porazom bi bili že odpisani. Res smo si želeli zmage, ki nam bo dala še več zagona za naslednje tekme. Smo pa lahko še boljši, nekateri fizično, drugi tehnično in taktično.

Srečko Katanec
Rafael Nadal

Izjemna zmaga. Novak je borec in nekega dne bo tu zmagal. Tokrat sem bil pripravljen na boj. Dvoboj je bil podoben tistemu iz Melbourna leta 2012, ko je zmagal Novak. Tokrat sem bil pač močnejši jaz in zato je šport tako velik in zanimiv.

Kampl postaja velik adut Katanca

Slovenija še upa. Upa na uvrstitev nogometne reprezentance na svetovno prvenstvo v Braziliji, potem ko so varovanci Srečka Katanca v Reykjaviku s 4:2 odpravili Islandce. Slovenska reprezentanca je petič nasprotniku zabila točno štiri gole. Predtem je to storila na obračunih z Omanom (4:0), Ciprom, Katarjem (oba po 4:1) in Romunijo (4:3).

Na lestvici skupine E so se dvignili z zadnjega na predzadnje mesto, po 6 tekmah imajo prav toliko točk. Za mestom, ki vodi v dodatne kvalifikacije - trenutno ga zaseda Albanija - zaostajajo za štiri točke.

Goleada v prvem polčasu

Slovence je že po nekaj sekundah igre skoraj presenetil Alfred Finnbogason, ko je izkoristil napako Boštjana Cesarja, a je Samir Handanović preprečil najhujše. V 11. minuti so gostje nato izvedli izjemno akcijo, ki jo je s strelom z roba kazenskega prostora sklenil Andraž Kirm. Toda sledil je šok in niz napak v obrambi, ki so jih Islandci izkoristili in v pičlih treh minutah uprizorili preobrat. Najprej je slabše pokrivanje Miša Brečka ob drugi vratnici s strelom z glavo izkoristil Birkir Bjarnason in izenačil, za 2:1 je z bele točke po sporno dosojeni 11-metrovki poskrbel Finnbogason.

Birsa zadel z bele točke
Pred odmorom se je izid spremenil še enkrat - glavni sodnik Felix Zwayer je po prekršku Arona Gunnarssona nad Kevinom Kamplom pokazal na belo točko, s katere je Valter Birsa rutinirano ukanil nemočnega Hannesa Thora Halldorssona.

Cesar zadel odločilni gol
Trenutek odločitve je padel v 61. minuti, ko je Cesar po Birsovem predložku iz kota presenetil domačo obrambo in z glavo dosegel svoj šesti reprezentančni zadetek. Vse dvome o zmagovalcu je po zmedi v islandskem kazenskem prostoru pet minut pred iztekom rednega dela srečanja razblinil Rene Krhin, ki je zadel krstni gol za člansko izbrano vrsto Slovenije.

Izjemna predstava Đokovića in Nadala

Športni navdušenci so lahko v petek uživali v še eni poslastici - v polfinalu OP-ja Francije v Parizu sta izjemno teniško predstavo uprizorila prvi in tretji nosilec turnirja - Novak Đoković in Rafael Nadal. Dobil ga je Španec (6:4, 3:6, 6:1, 6:7 in 9:7), potem ko je odpor Srba strl šele v odločilnem nizu. "Nole", ki še vedno lovi 'karierni grand slam' (v finalu Roland Garrosa je zaigral zgolj lani, ko je bil s 6:4, 6:3, 2:6, 7:5 boljši prav Nadal, je bil zelo blizu uvrstitve v drugi zaporedni finale na 'svetem pesku', a je v osmi igri petega niza storil napako, dotaknil se je mreže in izgubil svoj servis za 4:4. V 16. igri je Nadal na Đokovićev servis izkoristil že prvo zaključno žogo.