Alvaro Morata je poslal Samirja Handanovića v napačno smer. Foto: Reuters
Leonardo Bonucci
Leonardo Bonucci je bil na pravem mestu na začetku drugega polčasa. Foto: Reuters
Hernanes in Felipe Melo
Hernanes je že v peti minuti stresel prečko. Foto: Reuters
Jasmin Kurtić
Jasmin Kurtić je petič zadel v italijanskem prvenstvu. Odkar od leta 2010 igra pri zahodnih sosedih, je dosegel po en zadetek v majicah Palerma in Fiorentine, dva pa v dresu Torina. Foto: EPA
Vid Belec je moral po žogo v mrežo v 52. minuti. Foto: EPA

Derby d'Italia je v prvem polčasu ponudil taktično bitko. Najlepšo priložnost je imel Hernanes, ki je močno streljal s 25 metrov, Samir Handanović pa je žogo odbil v prečko in preprečil hitro vodstvo stare dame. Kmalu zatem sta zapretila še Paulo Dyabala in Mario Mandžukić. Devet minut pred odmorom je poškodbo obnovil Giorgio Chiellini, vstopil je Daniele Rugani.
Bonucci z veseljem sprejel darilo D'Ambrosia

V 47. minuti je Juventus povedel. Po predložku Dybale v kazenski prostor je Danilo D'Ambrosio neoviran z glavo podaljšal žogo naravnost do Leonarda Bonuccija, ki jo je iz bližine zabil pod prečko.
Morata matiral Handanovića

V nadaljevanju so gostitelji zanesljivo držali prednost. V 82. minuti je vstopil Alvaro Morata, ki je dve minuti zatem padel v kazenskem prostoru po prekršku branilca Joaa Mirande. Morata je postavil žogo na belo točko in suvereno poslal Handanovića v napačno smer za veliko veselje na tribunah.
Buffon preprečil častni zadetek Interja

V izgubljenem položaju je Inter skušal priti do zadetka. V 89. minuti je D'Ambrosio zapretil s prostega strela s 30 metrov, na pravem mestu je bil Gianluigi Buffon. Veteran v vratih stare dame je obranil tudi poskus Mirande v nadaljevanju akcije. V 91. minuti je imel lepo priložnost še Eder, a je bil znova na pravem mestu Buffon.
V sredo povratna tekma polfinala pokala
Moštvi se bosta znova srečali v sredo zvečer v Milanu na povratni tekmi polfinala italijanskega pokala. Inter čaka zares težka naloga, saj je Juventus prvo srečanje dobil kar s 3:0.
Prvenec Kurtića v dresu Atalante
je dosegel svoj prvi zadetek v dresu Atalante. Nogometaši iz Bergama so gostovali v Modeni pri Carpiju in se domov vrnili s točko (1:1).
Po slabem prvem polčasu je slovenski reprezentant rojaka v vratih gostiteljev Vida Belca premagal v 52. minuti, ko je zatresel mrežo iz bližine po lepi podaji Marca D'Alessandra. Carpi je izenačil v 76. minuti, ko je po prekršku Marca Borriella, ki je januarja k Atalanti prišel prav iz Carpija, sodnik pokazal na 11-metrovko. Z bele točke je bil uspešen Simone Verdi.

Carpi je brez zmage na zadnjih sedmih tekmah, Atalanta pa ni slavila že 12 srečanj zapored.
27. krog:
EMPOLI - ROMA 1:3 (1:2)
Zukanović 22./ag; El Shaarawy 5., 74., Pjanić 27.

MILAN - TORINO 1:0 (1:0)
Antonelli 45.
PALERMO - BOLOGNA 0:0
Anđelković je igral vso tekmo, Struna (oba Palermo) je bil na klopi.
SAMPDORIA - FROSINONE 2:0 (1:0)
Fernando 44., Quagliarella 69.
UDINESE - VERONA 2:0 (1:0)
Agyemang-Badu 31., Thereau 56.
CARPI - ATALANTA 1:1 (0:0)
Verdi 76./11-m; Kurtić 52.
Belec (Carpi) je branil vso tekmo, Kurtić (Atalanta) je igral vso tekmo.

CHIEVO - GENOA 1:0 (0:0)
Castro 51.
Birsa je igral do 72. minute, Cesar (oba Chievo) pa vso tekmo. Matavž (Genoa) je igral vso tekmo.
JUVENTUS - INTER 2:0 (0:0)