Arturo Vidal je že v uvodne pol ure dvakrat zatresel mrežo Lazia. Foto: EPA
Mirko Vučinić
Mirko Vučinić je na začetku drugega polčasa razblinil še zadnje upe Lazia. Foto: EPA
Vladimir Petković in Antonio Conte
Vladimir Petković je čestital Antoniu Conteju. Foto: EPA

Stara dama je pred dvema tednoma v italijanskem superpokalu na rimskem Olimpicu kar s 4:0 odpravila Lazio. Tudi tokrat so bili italijanski prvaki precej boljši.
Vidal izkoristil podajo Pogbaja
Gostje so zapretili že v 3. minuti, Antonio Candreva je našel Hernanesa, ki je močno streljal, a je bil Gianluigi Buffon zbran. Po četrt ure igre je Paul Pogba z globinsko podajo sijajno zaposlil Artura Vidala, ki si je zaustavil žogo in spretno ukanil Federica Marchettija.
Klose hitro ujel priključek
V 21. minuti je od daleč streljal Candreva, Buffon pa je žogo odbil v kot. Leonardo Bonucci je z dolgo podajo našel Vidala, zamudil je Stefan Radu, Vidal pa je z desne strani povišal na 2:0. Le dve minuti zatem je Lazio znižal, Hernanes je streljal z 20 metrov, Buffon je žogo odbil, pritekel je Miroslav Klose in jo poslal v mrežo. Ob koncu prvega dela so bili sinjemodri blizu izenačenja, poskusili so Radu, Candreva in Hernanes.
Velika neumnost Hernanesa
Na začetku drugega polčasa je Mirko Vučinić izkoristil zmedo v obrambi Lazia in povišal na 3:1. V 63. minuti je Radu podal pred vrata gostiteljev, Hernanes pa je popolnoma po nepotrebnem igral z roko in sodnik Paolo Tagliavento mu je pokazal drugi rumeni karton.
Tevez najprej v prečko, nato pa v polno
Gostje so bili v nadaljevanju nemočni. Carlos Tevez je v 71. minuti po podaji Vidala z močnim strelom z 20 metrov stresel prečko. Argentinski napadalec je bil natančnejši deset minut pred koncem, ko je branilca Lorika Cano poslal v prazno in z roba kazenskega prostora zadel malo mrežico.

Bo Birsa zaigral že v nedeljo?
Valter Birsa
je uradno podpisal triletno pogodbo z Milanom, nosil bo številko 14. Massimiliano Allegri ga je že vpoklical v kader 22 nogometašev za nedeljsko tekmo proti Cagliariju na San Siru. Namesto Birse pa v Genoo iz Milana ni odšel Bakaye Traore, kot sta se kluba najprej dogovarjala, ampak branilec Luca Antonini.