Giorgio Chiellini je bil v 75. minuti ob pravem času na pravem mestu in je dosegel odločilni zadetek. Foto: Reuters
Sulley Muntari
Sulley Muntari je že v 19. sekundi tekme zatresel mrežo Juventusa. Gianluigija Buffona je premagal v prvi in zadnji minuti derbija. Foto: Reuters
Andrea Pirlo
Andrea Pirlo je v 15. minuti takole s prostim strelom poravnal izid na 1:1. Foto: Reuters
Nogometaši Napolija
Nogometaši Napolija so se znesli nad Livornom (4:0) in poskrbeli, da še vedno držijo stik z vodilno Romo, ki je po sedmih krogih edina s polnim izkupičkom točk. Foto: Reuters
Lazio - Fiorentina
Na drugem nedeljskem derbiju sta se na rimskem Olimpicu Lazio in Fiorentina razšla brez zadetkov. Foto: EPA

Močno zdesetkani Milan je Torinčane šokiral že v 19. sekundi srečanja, ko je povedel z 0:1, a so se gostitelji hitro vrnili in izid poravnali.

V nadaljevanju je črno-belim uspel preobrat, zmagoviti zadetek pa je po izključitvi Philippeja Mexesa dosegel Chiellini. Juventus po sedmih odigranih krogih ostaja na 3. mestu prvenstvene lestvice.

Juve se je pobral po hladnem tušu v 19. sekundi
Milan je povedel že po 19 sekundah, ko je Antonio Nocerino ustrelil z roba kazenskega prostora, tako da je žoga na levi strani prišla do Sulleyja Muntarija, ki jo je preusmeril za desno vratnico Gianluigija Buffona. Sledil je silovit nalet Juventusa, v katerem so do strela prišli Fabio Quagliarella, Kwadwo Asamoah in Giorgio Chiellini, dlani Milanovega vratarja Christiana Abbiatija sta ogrela slednja. Bilo je le še vprašanje časa, kdaj se bo Milanova obramba vdala, v 15. minuti se je mreža rdeče-črnih vendarle zatresla, potem ko je s prostega strela zadel Andrea Pirlo. Odlični italijanski vezist je meril precej po sredino gola, a je bil strel premočan, da bi ga Abbiati ubranil.

V nadaljevanju prvega polčasa je silovit tempo nekoliko pojenjal, v 26. minuti je Milan končno nekoliko zadihal in prek Cristiana Zapate znova sprožil proti vratom - diagonalni strel Kolumbijca je Buffon odbil v kot.

Po izključitvi Mexesa padla dva zadetka
V drugem polčasu se je prevlada Juventusa nadaljevala, a se je kljub temu v 52. minuti imenitna priložnost ponudila Robinhu, ki je po podaji Alessandra Matrija ogrel Buffonove dlani. Takoj zatem so Torinčani povedli. Po Vidalovi podaji se je pred Milanovimi vrati odlično znašel rezervist Sebastian Giovinco in hladnokrvno zadel za 2:1. Jeziček na tehtnici se je dokončno prevesil v korist Juventusa po izključitvi Milanovega branilca Philippeja Mexesa, ki je za prekršek najprej prejel rumeni karton, nato pa je drugi karton rumene barve prejel z ugovarjanjem sodniku.

Na 3:1 je v 75. minuti povišal Giorgio Chiellini, ki je žogo spravil v mrežo, potem ko je Pirlo s prostim strelom zatresel prečko. Poraz moštva iz prestolnice mode je v zadnji minuti z golom, ki ga je zadel z roba kazenskega prostora, omilil Muntari.