Totti ostaja uganka za Handanovića, saj mu je kapetan Rome doslej v štirih poskusih z bele točke zabil štiri enajstmetrovke. Foto: EPA
Francesco Totti (Roma)
Francesco Totti kljub 37 letom ne popušča - zabil je prva dva gola na San Siru. Foto: EPA
"Živeti je pravica vseh. #Lampedusa" je napis na majicah, ki so jih med ogrevanjem nosili nogometaši pred tekmo, ki se je tudi začela z minuto molka za umrlimi begunci na obali južnoitalijanskega otočka. Foto: EPA
Rudi Garcia (Roma)
Roma je na zadnjih petih obiskih San Sira iztržila tri zmage in dva remija. Foto: EPA

Roma je nezaustavljiva, saj je v derbiju 7. kroga Serie A prišla še do sedme zmage, medtem ko je moral Inter prvič pod Walterjem Mazzarijem priznati poraz.

Vodilno moštvo Serie A je v prvem polčasu pripravilo učno uro učinkovitosti pod taktirko zimzelenega kapetana Francesca Tottija. Najprej mu je v 18. minuti Gervinho pripravil strel z razdalje, Totti pa je silovito sprožil z 20 metrov in mimo številnih nog ter tik ob levi vratnici matiral nemočnega Samirja Handanovića.

"Sarma" nemočen ob zadnjih desetih 11-metrovkah
Slovenski vratar se je nato soočil s Tottijem v 40. minuti, ko je Gervinho priigral gostom najstrožjo kazen. "Sarma" je uganil smer, a je bil Tottijev strel premočan in previsok. Handanović tako ni ubranil enajstmetrovke že dobro leto, vse od 20. septembra lani, ko je v Evropski ligi ustavil poskus Bibrasa Natka (Rubin Kazan), v tem času pa je prejel deset golov z bele točke.

Roma udarila še iz protinapada
Za piko na i je tik pred odmorom sledil še šolski protinapad: ob prekinitvi in pritisku Interja je Totti prestregel žogo in jo domiselno poslal naprej do Kevina Strootmana, ki je osvojil več kot pol igrišča, na koncu pa v ogenj poslal Alessandra Florenzija, ki je z desne strani z natančnim strelom v daljši kot še tretjič premagal Handanovića.

Pomagala ni niti številčna premoč
Izid ob odmoru je bil visok, mogoče celo previsok, saj je Freddy Guarin pri zaostanku z 0:1 z razdalje silovito stresel vratnico, ob tem pa so imeli "nerazzurri" še dve zreli priložnosti. V nadaljevanju je Inter napadal in napadal, Roma pa je prihajala do nevarnih protinapadov, ki pa jih je ustavljal Handanović. Sredi 2. polčasa se je gostujoča mreža že zatresla, a je Andrea Ranocchia pri skoku naredil prekršek nad vratarjem Morganom de Sanctisom, zaradi česar je bil gol razveljavljen. Tudi po izključitvi Federica Balzarettija je obramba Rome ostala granitna, gostitelji pa brez častnega zadetka.

Nogometaši iz italijanske prestolnice s popolnimi 21 točkami zasedajo vrh lestvice, med izrednim nizom pa so skupaj dosegli kar 20 golov, še bolj osupljiv pa je podatek, da je bil Morgan De Sanctis pri tem premagan le enkrat!