Andrea Pirlo je iz prostega strela načel mrežo Rome. Foto: Reuters
Pablo Osvaldo
Častni gol za Romo je z bele točke dosegel Pablo Osvaldo. Foto: EPA
Sebastian Giovinco
Sebastian Giovinco je v 76. minuti zamenjal Alessandra Matrija, v zadnji minuti pa je postavil končni izid. Foto: Reuters

Prvaki so začeli odločno. V 11. minuti je Rodrigo Taddei podrl Claudia Marchisia, prosti strel z 20 metrov je izvedel Andrea Pirlo. Žogo je poslal v vratarjev kot, Maarten Stekelenburg pa je zelo slabo posredoval in Juve je povedel.
Vidal zadel z bele točke in podal za 3:0
Vratar Rimljanov je pet minut zatem znova naredil neumnost, brez potrebe je zapustil vrata, v zmedi na robu kazenskega prostora je priložnost za strel dobil Marchisio, Leandro Castan pa je žogo ustavil z roko. Sodnik Nicola Rizzoli je pokazal na belo točko, Arturo Vidal pa je povišal na 2:0. Roma je bila popolnoma razbita in nikakor ni znala umiriti igre. Čilenec Vidal je v 19. minuti izjemno podal v prazen prostor, Alessandro Matri pa je matiral Stekelenburga. V 36. minuti je Mirko Vučinić z roba kazenskega prostora po podaji Matrija stresel prečko.

Giovinco postavil piko na i
V nadaljevanju je Juventus znižal ritem igre, Roma pa je postala nevarnejša. V 69. minuti je Leonardo Bonucci v kazenskem prostoru podrl rezervista Mattio Destra, najstrožjo kazen je unovčil Pablo Osvaldo. Štiri minute zatem je Stekelenburg odbil močan strel Vučinića v kot, iz katerega je Paolo de Ceglie zadel vratnico. V zadnji minuti je Andrea Barzagli podal v prazen prostor do rezervista Sebastiana Giovinca, ki je preigral Stekelenburga in postavil piko na i. Juve je neporažen že 45 tekem v Serii A.

Milan še bolj oddaljen od vrha
Na prvi današnji tekmi sta se Parma in Milan razšla z remijem (1:1). Rdeče-črni so povedli v 50. minuti, ko je Stephan El Shaarawy ušel Cristianu Zaccardu in žogo med nogama Antonia Miranteja poslal v mrežo. Trener Parme Roberto Donadoni je v 63. minuti v igro poslal Jonathana Biabianyja, ki je takoj poživil igro. Izenačil je Daniele Galloppa v 66. minuti iz prostega strela. Milan ima že devet točk manj od Juventusa.

6. krog:
PARMA - MILAN 1:1 (0:0)
Galloppa 66.; El Shaarawy 50.

Parma: Mirante, Zaccardo, Paletta, A. Lucarelli, Rosi (63./Biabiany), Ninis, Musacci (75./Parolo), Galloppa, Gobbi, Pabon (52./Belfodil), Amauri.

Milan: Abbiati, Abate, Zapata, Yepes, de Sciglio, de Jong, Ambrosini (64./Montolivo), Nocerino, Boateng (70./Robinho), Krkić (81./Pazzini), El Shaarawy.

Sodnik: Gianluca Rocchi

JUVENTUS - ROMA 4:1 (3:0)
Pirlo 11., Vidal 16./11-m, Matri 19., Giovinco 90.; Osvaldo 69./11-m

Juventus: Buffon, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Caceres, Vidal, Pirlo, Marchisio (77./Asamoah), de Ceglie (85./Pogba), Matri (76./Giovinco), Vučinić.

Roma: Stekelenburg, Taddei, Burdisso, Leandro Castan, Balzaretti (34./Marquinhos), de Rossi, Tachtsidis (64./Perrotta), Florenzi, Lamela, Osvaldo, Totti (63./Destro).

Sodnik: Nicola Rizzoli

ATALANTA - TORINO 1:5 (1:1)
Denis 28.; Bianchi 38./11-m, 76., Gazzi 62., Stevanović 66., D'Ambroso 73.
Birse (Torino) ni bilo v postavi.

LAZIO - SIENA 2:1 (2:0)
Ederson 18., Ledesma 38./11-m; Paci 90.

PALERMO - CHIEVO 4:1 (1:1)
Miccoli 13., 59., 82., Giorgi 80.; Rigoni 28.
Iličić je igral vso tekmo, Kurtić (oba Palermo) od 82. minute. Cesar in Jokić (oba Chievo) sta bila na klopi.
RK: Brienza 62./Palermo

BOLOGNA - CATANIA 4:0 (2:0)