Simone Pepe je bil znova junak, že v soboto je odločil derbi proti Laziu na Olimpicu. Foto: EPA
Goran Pandev, Andrea Pirlo
Goran Pandev je dosegel dva zadetka in povzročal številne težave obrambi Torinčanov. Foto: EPA
Nogometaši Napolija so bili v prvem polčasu precej boljši od vodilne ekipe Serie A. Foto: EPA

Juve je v letošnji sezoni še brez poraza, tokrat je bil že v izgubljenem položaju ob zaostanku z 0:2 in 1:3, a se je v velikem slogu rešil ter povečal prednost pred Milanom in Udinesejem na dve točki.

Hamšik hitro popravil napako
V 15. minuti je Andrea Pirlo z drsečim štartom v kazenskem prostoru pokosil Ezequiela Lavezzija. Marek Hamšik je ukanil Gianluigija Buffona z bele točke, a sodnik Paolo Tagliavento se je odločil, da mora Slovak najstrožjo kazen ponoviti, saj sta bila Lavezzi in Gökhan Inler prehitro v kazenskem prostoru. V ponovljenem poskusu je Hamšik streljal prek vrat.

Silovit pritisk Neapeljčanov se je obrestoval osem minut pozneje, ko je Hamšik popravil napako, z glavo je bil natančen iz bližine po podaji Christiana Maggia. Slovak je bil v prepovedanem položaju, vendar stranski sodnik tega ni opazil.
Pandev kronal veliko premoč Napolija
Gostitelji do leteli po zelenici, nizali priložnosti in pet minut pred odmorom povišali na 2:0. Z diagonalnim strelom z desnico je malo mrežico zadel Goran Pandev, potem ko se je žoga odbila od Maggia, Pirlo pa je predtem nespretno počistil žogo izpred svojih vrat. Stara dama je bila v prvem delu popolnoma brez idej.

Juve je drugi polčas začel popolnoma prerojen. Arturo Vidal je sijajno podal do Alessandra Matrija, ki je pritekel sam pred Morgana de Sanctisa in ga zlahka ukanil. Napoli je nato vzpostavil ravnotežje in v 69. minuti povišal na 3:1 prek razigranega Pandeva. Makedonski napadalec je sprejel podajo Maggia, se spretno obrnil in ob vratnici matiral Buffona.
Le tri minute pozneje je Marcelo Estigarribia s prvencem v dresu Juventusa znova ujel priključek, žogo mu je z glavo sijajno podal Matri. Torinčani so dobili nov zalet, 11 minut pred koncem je Simone Pepe krenil v samostojen prodor, ob zmedeni obrambi gostiteljev je prišel v kazenski prostor in rutinsko poslal žogo v mrežo za 3:3.