Robbie Brady je velemojstrsko izvedel prosti strel. Foto: Reuters
Pedro
Pedro je v letošnji sezoni dosegel devet zadetkov v vseh tekmovanjih, lani je v celotni sezoni zadel osemkrat. Foto: Reuters
Claudio Ranieri
Claudio Ranieri je v lanski sezoni popeljal Leicester do senzacionalnega naslova angleškega prvaka. V letošnji sezoni ne gre prav nič po načrtih in po novem porazu se obeta krčevit boj za obstanek. Foto: Reuters

u je Burnley z odlično predstavo prišel do remija (1:1).

Na stadionu Turf Moor so izbranci Seana Dycha dobili zadnje štiri tekme, tokrat pa so se hitro znašli v zaostanku. Modri so povedli v 7. minuti, ko je Pedro zadel z desnico po protinapadu in lepi podaji Victorja Mosesa. Burnley je izenačil v 24. minuti, ko je Robbie Brady s prostega strela z levico zavrtinčil žogo pod prečko, Thibaut Courtois je bil nemočen.

Na začetku drugega polčasa je imel izjemno priložnost Andre Gray, a je njegov strel sijajno odbil Courtois. Chelsea v drugem delu niti enkrat ni streljal na vrata Toma Heatona. Gostitelji, ki še nikoli niso premagali Chelseaja v Premier ligi, so prepustili posest vodilni ekipi angleškega prvenstva (29:71 %), okoli kazenskega prostora pa so delovali zelo zbrano. Napadalec Diego Costa ni imel svojega dne, brez zadetka je ostal že na tretji zaporedni prvenstveni tekmi.
Conte je pričakoval težko tekmo
"Seveda sem malce razočaran, saj smo osvojili le točko. Vsekakor smo želeli zmagati. Odlično smo začeli in hitro povedli, priigrali smo si tudi priložnost za drugi zadetek. Že pred tekmo sem se zavedal, da bo zelo težko, saj je Burnley na domačem stadionu odličen. Osvojili so že 29 točk na Turf Mooru. Z dolgimi žogami so uničili naš ritem igre," je pojasnil trener Chelseaja Antonio Conte.