Alexis Sanchez proslavlja svoj drugi zadetek. Foto: Reuters
false
Sodnik Mark Clattenburg se je Hullu opravičil. Foto: Reuters
Sadio Mane
Sadio Mane je Liverpoolu zagotovil tri točke. Foto: Reuters

V prvem polčasu je Arsenal silovito začel enega izmed napadov. Andrew Robertson je uspel izbiti prvi strel Kierana Gibbsa, a je žogo preusmeril le do napadalca Alexisa Sancheza, ki je iz neposredne bližine ugnal vratarja Eldina Jakupovića. Nogometaši Hull Cityja so se takoj pritožili, da si je Čilenec pomagal tudi z roko, kar pa ni pomagalo.

Robertson je po tekmi povedal, da si je sodnik Mark Clattenburg med polčasom ogledal sporno situacijo, videl je napako, Hull Cityju se je opravičil za storjeno.

Arsenal je imel več priložnosti, zmago pa je potrdil v sodnikovem podaljšku. Takrat je namreč Sam Clucas protinapad Arsenala zaustavil s pomočjo roke v kazenskem prostoru, sodnik mu je pokazal rdeči karton, Sanchez pa je uspešno izvedel strel z bele točke.

Mane potopil Tottenham na Anfieldu
Nogometaši Liverpoola so bili v zadnjem mesecu v veliki krizi, tokrat pa so na večerni tekmi na Anfieldu ugnali Tottenham z 2:0. Po četrt ure igre Georginio Wijnaldum podal do Sadia Maneja, ki se je otresel Bena Daviesa in zatresel mrežo. Dve minuti zatem je obramba gostov popolnoma zatajila, Hugo Lloris je še uspel odbiti strela Adama Lallane in Roberta Firmina, Mane pa je žogo z leve strani zabil pod prečko. To je bil njegov enajsti zadetek v letošnji sezoni. Gostje so delali velike napake in zmaga redsov ni bila ogrožena.

"Morali smo pripraviti odgovor po nizu slabših predstav. V prvem polčasu smo odlično odigrali v napadu, v drugem pa v obrambi. Mislim, da bi lahko dosegli še kakšen zadetek. V kazenskem prostoru smo imeli v nevarnih akcijah štiri ali celo pet igralcev. Tako smo igrali na začetku sezone," je bil zadovoljen trener Liverpoola Jürgen Klopp.