Luis Suarez je bil neustavljiv. Poleg štirih golov je prispeval še tri podaje. Foto: EPA
Neymar in Lionel Messi
Tudi Neymar in Lionel Messi sta zadela na Riazorju. Foto: EPA
Luis Suarez
Suarez lovi Cristiana Ronalda na prvem mestu lestvice stralcev v španskem prvenstvu. Foto: EPA
Fernando Torres
Fernando Torres je v zadnjem mesecu v odlični formi. Tokrat je dosegel odločilni zadetek za zmago Atletica. Foto: EPA

Katalonci so imeli kar devet točk naskoka pred Atleticom pred reprezentančnim premorom, a so nato izgubil el clasico proti Realu z 1:2, nato so na Anoeti ostali praznih rok proti Real Sociedadu (1:0), v nedeljo pa so doživeli nov šok na Camp Nouu proti Valencii (1:2).

Štiri kroge pred koncem imata Barca in Atletico enako število točk, obe medsebojni tekmi v Primeri division pa so dobili izbranci Luisa Enriqueja.
Suarez dvakrat zadel v prvem polčasu

V 11. minuti tekme 34. kroga v La Coruni so Katalonci povedli, ko je bil po kotu Ivana Rakitića na pravem mestu Luis Suarez. Urugvajec je zadel z volejem s petih metrov, potem ko je obramba Deportiva popolnoma pozabila nanj. Veliko priložnost za izenačenje je imel Celso Borges v 20. minuti, a je vratar Claudio Bravo zelo dobro posredoval, zato z bližine ni prišel do pravega strela. Lionel Messi je v 24. minuti podal v prazen prostor do Suareza, ki se je znašel sam pred vratarjem Manujem in ga brez težav ukanil.
V drugem polčasu Barca v najboljši izvedbi
Sijajni napadalec se je izkazal tudi v vlogi podajalca, ko je v 47. minuti našel Rakitića, ki je povišal na 0:3. Obramba Deportiva je bila vse bolj luknjasta, v 54. minuti je še tretjič zadel Suarez po podaji Messija. V 64. minuti je Messi našel Neymarja, ki je le še podaljšal žogo do osamljenega Suareza. Urugvajec se je veselil že 30. zadetka v letošnji sezoni v Primeri division.
Messi se je vpisal med strelce v 73. minuti po podaji Suareza. Šest minut zatem je celo branielc Marc Bartra krenil v napad, nanizal nekaj branilcev Deportiva, celo malce zgrešil žogo, ki pa je vseeno končala za hrbtom Manuja. Končni izid je postavil Neymar po podaji Suareza devet minut pred koncem.
"El Nino" edini strelec na San Mamesu
Precej več dela je imel Atletico na vročem San Mamesu. V prvem polčasu je potekala taktična bitka med obema kazenskima prostoroma. Ključni trenutek se je zgodil v 38. minuti, ko je Antoine Griezmann podal pred vrata, Fernando Torres pa je bil natančen z glavo.
Oblak že 21-krat brez prejetega gola
Gostitelji so skušali izenačiti v drugem polčasu, a so bili njihovi napadi jalovi. Imeli so 12 strelov na vrata in šest v okvir gola, a Jan Oblak ni imel veliko dela. Največji priložnosti je zapravil rezervist Yannick Ferreira Carrasco, ki je vstopil v 62. minuti. Pet minut pred koncem je njegov strel obranil vratar Gorka Iraizoz, v sodnikovem dodatku pa je z bližine streljal prek vrat. Oblak je postal prvi vratar Atletico, ki je 21-krat ohranil mrežo nedotaknjeno v španskem prvenstvu.
Benzema izkoristil napako Asenja
Madridski Real za vodilnima ekipama zaostaja le točko po zmagi nad Villarrealom s 3:0. Kraljevi klub je premoč kronal štiri minute pred odmorom, ko je vratar Sergio Asenjo nespretno odbil predložek Cristiana Ronalda, žoga je prišla do Karima Benzemaja, ki je z glavo brez težav zatresel mrežo.
Ronaldo odšepal v garderobo
Tudi v drugem delu je bil Real precej bolj nevaren. V 69. minuti je Benezma lepo zaposlil Lucasa Vazqueza, ki je stekel proti vratom z desne strani in ob bližnji vratnici presenetil slabo postvaljenega Asenja. Končni izid je postavil Luka Modrić z močnim strelom po podaji Danila. V sodnikovem dodatku je Ronaldo odšepal v garderobo še pred zadnjim sodnikovim žvižgom.