Hočeš ali nočeš, osrednje ime Realove zmage je bil znova Cristiano Ronaldo. Foto: Reuters
Ronaldo
Ronaldo z 32 goli vodi na lestvici najboljših strelcev španskega prvenstva. Lionel Messi jih je dosegel 30. Foto: Reuters
Lionel Messi
Lionel Messi je v Santanderju postavil piko na i odličnemu tednu. V sredo je proti Bayerju zadel petkrat. Foto: EPA

Betis je povedel v 10. minuti, ko je v protinapadu Ruben Castro lepo sprejel žogo, se otresel Sergia Ramosa, nato pa podal v sredino kazenskega prostora, kamor je vtekel Jorge Molina in žogo neubranljivo poslal pod prečko. Madridčani so izenačili v 25. minuti. Mesut Özil je s podajo za hrbet domače obrambe v ogenj poslal Gonzala Higuaina, ki je nato sam stekel proti vratarju Fabriciu in ga matiral s strelom za njegovo levo vratnico. V 40. minuti je Ikerja Casillasa po strelu Salve Seville s prostega strela rešila prečka.

Ronaldo na pravem mestu
Gostje so v 51. minuti povedli. Akcijo Kakaja in Marcela je s strelom iz neposredne bližine zaključil Ronaldo, ki je tako dosegel 31. prvenstveni zadetek. Toda veselje Madridčanov je bilo kratkotrajno, saj je Betis le slabe štiri minute pozneje izenačil. Alvaro Arbeloa je podajo s kota izbil le do Jeffersona Montera, ta pa je žogo "s prve" neubranljivo poslal za hrbet Casillasa. Na podoben način je zmagoviti zadetek dosegel Real v 73. minuti. Po podaji iz kota in strelu Ramosa je Fabricio izbil žogo do Ronalda, ki jo je prav tako "s prve" poslal v mrežo.

Še en rekord Reala ob jubileju Mourinha
Do konca bi tako Betis kot tudi Real še lahko dosegla kakšen zadetek, a sta obrambi vzdržali oziroma so bili napadalci premalo natančni. V zadnjem napadu Betisa je Ramos strel nasprotnika poleg noge ustavil tudi s pomočjo roke, a se sodnik Sagues Oscoz, ob polčasu je zamenjal Iturralda Gonzaleza, ni odločil za najstrožjo kazen, tako da so se varovani Joseja Mourinha, ki je klub vodil na jubilejni 100. tekmi, veselili rekordne 10. zaporedne prvenstvene zmage v gosteh.

Messi znova osrednje ime tekme
Barcelona, ki za vodilnim Realom zaostaja 10 točk, je v nedeljo gostovala pri Racing Santanderju in zmagala z 0:2. Oba zadetka je dosegel Lionel Messi. V 29. minuti je zadel iz bližine po podaji Cesca Fabregasa, v 56. minuti pa z 11-metrovke po prekršku nad Fabregasom. Za Argentinca je bil to 30. gol v španskem prvenstvu (Ronaldo ima dva več) in skupno 50. v vseh tekmovanjih letos. Hat-trick mu je z lepo obrambo v nadaljevanju preprečil vratar Mario Fernandez. Isaac Cuenca je meril v vratnico.