Zlatko Junuzović je takole matiral vratarja Ilieja Cebanuja in popeljal Avstrijo na prag evropskega prvenstva. Foto: EPA
Jordi Alba
Jordi Alba je žev 5. minuti načel mrežo Slovakov. Foto: EPA
Angleži že na evropskem prvenstvu

Švedska je tako doživela prvi poraz, a ima na drugem mestu skupine G še vedno točko prednosti pred Rusi.
Luksemburg šokiral Makedonce
V skupini C je Luksemburg presenetil Makedonijo in slavil z 1:0. Edini gol je v v 92. minuti dosegel Sebastien Thill, ki je svoji reprezentanci omogočil, da tekmece tudi prehiti na lestvici.
Španci z zmago na derbiju zavzeli vrh
Španija je stvari na lestvici skupine C postavila na svoje mesto, saj se je z zmago nad Slovaško (2:0) zavihtela na prvo mesto. Že v 5. minuti je po lepi podaji Davida Silve z glavo zadel Jordi Alba. Končni izid v Oviedu je postavil Andres Iniesta z bele točke po pol ure igre. Vratar Matus Kozačik je naredil prekršek, sodnik Damir Skomina pa je takoj pokazal na najstrožjo kazen.
V isti skupini je Ukrajina s 3:1 ugnala Belorusijo, s tem pa ji bržkone preprečila, da bi se lahko še vključila v boj za tretje mesto in dodatne kvalifikacije. Gole za Ukrajino so dosegli Artem Kravec, Andrij Jarmolenko ter Jevhenij Konoplanka iz enajstmetrovke, za goste je bil uspešen Sergej Kornilenko.
Junuzović junak na Dunaju
Vodilni v skupini so Avstrijci, ki ostajajo neporaženi, v sedmi tekmi so še šestič zmagali, tokrat jim je minimalno zmago z golom v 52. minuti zagotovil Zlatko Junuzović z bližine po strelu Davida Alabe. Na stadionu Ernsta Happla na Dunaju se je zbralo kar 48.500 gledalcev.
Možnosti za vsaj tretje mesto so zadržali Črnogorci, z 2:0 so odpravili Lihtenštajn.