Miguel Layun je povišal na 2:0 v zadnji minuti prvega polčasa. Foto: Reuters
Kapetan Sergio Ramos je bil osmoljenec večera na stadionu Sanchez Pizjuan. Foto: Reuters

Cristiano Ronaldo, Raphael Varane, Luka Modrić, Marcelo, Toni Kroos, Dani Carvajal, Gareth Bale, Isco in Keylor Navas sploh niso bili v kadru. Drugo mesto v Primeri division ni glavni cilj izbrancev Zinedina Zidana, ki imajo v mislih le še 26. maj v Kijevu in finale Lige prvakov proti Liverpoolu.

V 26. minuti se je Wissam Ben Yedder, ki je zabil hat-trick proti Mariboru v skupinskem delu Lige prvakov, otresel Sergia Ramosa in matiral vratarja Francisca Casillo. Tik pred odmorom je Steven N'Zonzi lepo nastavil žogo Miguelu Layunu, ki je z desetih metrov z desno nogo zabil žogo pod prečko.

V 58. minuti je po prekršku nad Lucasom Vazquezom sodnik Antonio Mateu Lahoz pokazal na belo točko. Ramos je žogo z enajstih metrov poslal v prečko. Kapetan Reala zares ni imel svojega večera. Šest minut pred koncem je branilec Gabriel Mercado podal z desne strani pred vrata, Ramos pa je z drsečim štartom preusmeril žogo od vratnice v lastno mrežo.

Borja Mayoral, ki je vstopil v 70. minuti, je tri minute pred koncem rednega dela znižal z glavo po natančnem predložku Marca Asensia. V 95. minuti je Mercado v kazenskem prostoru popolnoma po nepotrebnem porinil Thea Hernandeza na tla, čeprav je bila žoga daleč stran. Sodnik Lahoz je to dobro opazil in še drugič pokazal na belo točko. Ramos je uspešno opravil popravni izpit, Davida Sorio je poslal v napačno smer. Priložnosti za izenačenje Real ni imel več, saj je Lahoz takoj po izvajanju sredine odpiskal konec tekme na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan.

Barcelona dva kroga pred koncem ostaja neporažena
Barcelona ne popušča, čeprav ima v vitrini že dvojno domačo krono. Na Camp Nouu je napolnila mrežo Villarreala (5:1). Vse je bilo odločeno do odmora, ko so zadeli Philippe Coutinho, Paulinho in Lionel Messi. V zadnjih minutah je dvakrat zadel še Ousmane Dembele.

Katalonci so zbrali že 90 točk, imajo kar 27 zmag in devet remijev. Do konca sezone gostujejo pri Levanteju, na Camp Nouu pa prihaja Real Sociedad. Zelo verjetno bodo sezono končali brez prvenstvenega poraza, kar je izjemen dosežek v tako močni konkurenci.