Angel di Maria je zagotovil Realu novo zmago na mestnem derbiju. Foto: EPA
Radamel Falcao
Radamel Falcao je že v 4. minuti zadel za vodstvo Atletica, ki pa je kljub dobri igri znova ostal praznih rok. Foto: EPA
Ander Herrera
Ander Herrera je v zadnji minuti Athleticu priigral veliko točko. Foto: EPA
Lionel Messi
Lionel Messi, ki je v Münchnu deloval nemočno, je v Bilbau že prikazal staro formo in se veselil 44. zadetka v letošnji sezoni Primere division. Foto: EPA
Markel Susaeta
Markel Susaeta je kronal odlično igro Athletica v prvem polčasu. Foto: EPA

Kraljevi klub ima v mislih predvsem torkovo povratno tekmo polfinala Lige prvakov, v sredo je v Dortmundu izgubil kar z 1:4. Cristiano Ronaldo ni bil v postavi zaradi poškodbe stegenske mišice, vseeno pa je Real nadaljeval neverjetno serijo na mestnih derbijih, Atletico se je zadnjič veselil zmage nad večnimi tekmeci leta 1999.
Velika smola Juanfrana
Gostiteljem je uspel sanjski štart. Že v 4. minuti je Diego Lopez slabo posredoval ob prostem strelu, Diego Godin je z desne strani podal pred vrata, Radamel Falcao pa je z glavo zatresel mrežo. To je bil njegov 32. zadetek v letošnji sezoni. Gostje so izenačili v 13. minuti, Angel di Maria je izvajal prosti strel z desne strani, poslal je predložek pred vrata, kjer je Juanfran nespretno podstavil nogo in matiral Thibauta Courtoisa.
Atletico napadal, di Maria zabil
Atletico je bil boljši v preostanku prvega dela. Na začetku drugega dela je še bolj pritisnil. Strel Raula Garcie z glavo je odbil Diego Lopez, nevaren je bil tudi Gabi. Po uri igre je Pepe podrl Falcaa v kazenskem prostoru, vendar sodnik Miguel Angel Perez Lasa ni pokazal na belo točko, gostitelji so se ostro pritoževali. Real, ki je bil v podrejenem položaju, je presenetljivo povedel v 63. minuti. Karim Benzema je z globinsko podajo lepo našel di Mario, ki je s strelom po tleh ukanil Courtoisa.
Ob koncu srečanja je Diego Costa prejel rumeni karton zaradi simuliranja v kazenskem prostoru. Filipe pa je imel najlepšo priložnost za izenačenje dve minuti pred koncem, vendar je z volejem zadel zunanji del mreže.

Bilbao v prvem polčasu boljši
Barcelona je v Bilbau osvojila le točko (2:2). Gostitelji so v sijajnem vzdušju na San Mamesu začeli odlično. Niso se le branili, ampak so hitro poskušali ogroziti Victorja Valdesa. V 7. minuti je Ander Herrera našel Aritza Aduriza, ki je meril mimo vrat. V 17. minuti so hiter napad izvedli Katalonci, Alexis Sanchez je z diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora zadel vratnico.

V 27. minuti je razigrani Aduriza ušel po levi strani in mimo podal pred vrata, kjer je Markel Susaeta prehitel Jordija Albo in z bližine zatresel mrežo. Dve minuti pred odmorom je z desne strani pred vrata podal Oscar de Marcos, Aduriz pa je z glavo iz ugodnega položaja meril prek vrat.

Messi zrežiral preobrat v dveh minutah
V 55. minuti je Susaeta izvedel prosti strel s 17 metrov z desne strani, žogo je zavrtinčil proti stičišču vratnice in prečke, Valdes pa jo je odbil. Po uri igre je Xavija zamenjal Lionel Messi. Argentinski virtuoz je takoj poživil igro gostov. V 67. minuti je prodrl mimo treh branilcev Athletica in z levico mojstrsko poslal žogo v daljši kot. Dve minuti zatem je Dani Alves podal z desne strani, Messi je z glavo podaljšal žogo do Alexisa Sancheza, ki si je zaustavil žogo in matiral Gorko Iraizoza.

Ander Herrera izenačil v zadnji minuti
Vse je že kazalo na novo zmago Barce, ko je Ander Herrera izkoristil zmedo v obrambi Kataloncev in z močnim strelom tik ob vratnici poskrbel za navdušenje na San Mamesu.