Veliko veselje nogometašev Barcelone po zadetku Davida Ville v 93. minuti. Foto: Reuters
Lionel Messi in Cesc Fabregas
Cesc Fabregas, ki dolgo ni našel prave forme, je bil junak na stadionu Sanchez Pizjuan. Foto: Reuters
Lionel Messi in Antonio Mateu Lahoz
Lionel Messi se je pritoževal zaradi odločitev sodnika Antonia Mateua Lahoza v prvem polčasu. V drugem delu je ta s spornimi odločitvami razjezil igralce in trenerja Seville. Foto: Reuters

Barca, ki je s šesto zaporedno zmago izenačila najboljši štart v sezono španskega prvenstva, bo prihodnjo nedeljo na "el Clasicu" na stadionu Camp Nou gostila madridski Real. Pred velikim obračunom bo imela vsaj osem točk naskoka. Real bo v nedeljo na stadionu Santiago Bernabeu gostil Deportivo iz La Corune.

Sevilla je v letošnji sezoni doživela prvi poraz, čeprav se ji je do 89. minute obetala celo zmaga.
Trochowski specialist za derbije
Andaluzijci so pred dvema tednoma z golom Piotra Trochowskega že ugnali Real z 1:0. Nemec je načel tudi mrežo Kataloncev. V 26. minuti je po napaki Javierja Mascherana dobil priložnost za strel z levico. 12 minut zatem je moral razigrani Trochowski zaradi poškodbe z igrišča, zamenjal ga je Manu del Moral.
Negredo podvojil vodstvo Seville
Na začetku nadaljevanja je Alvaro Negredo povišal na 2:0, potem ko ga Alex Song ni mogel zaustaviti, nato pa je mojstrsko matiral še Victorja Valdesa. Barca je nato vse moči usmerila v napad. V 50. minuti je Pedro z diagonalnim strelom že premagal vratarja Andresa Palopa, žoga bi zletela v malo mrežico, a jo je Alberto Botia odbil z golove črte. Tri minute zatem je Cecs Fabregas znižal z natančnim strelom z roba kazenskega prostora. Katalonci so dobili zalet, Alexis Sanchez je meril mimo vrat, Lionel Messi je po uri igre poskusil iz prostega strela, a je Palop žogo odbil čez vrata.
Sodnik Lahoz razjezil gostitelje
Veliko neumnost je naredil Gary Medel v 72. minuti, ko je z glavo udaril Fabregasa (ob rahlem stiku je teatralno odigral) in sodnik Antonio Mateu Lahoz mu je takoj pokazal rdeči karton. Sevilla se je z igralcem manj le še branila. V predzadnji minuti si je rezervist Thiago Alcantara zaustavil žogo z roko, v nadaljevanju akcije pa je Messi sijajno zaposlil Fabregasa, ki je žogo tik ob vratnici poslal v mrežo. Trener Seville Michel je izgubil živce in Lahoz ga je poslal na tribuno, gledalci pa so sodniku namenili žvižge.
Villa pravi as iz rokava Vilanove
Na vrsti je bilo pet minut sodnikovega dodatka, Barca pa je še naprej silovito napadala in v 93. minuti si je rezervist David Villa (vstopil je v 79. minuti namesto Dabnija Alvesa) izmenjal dvojno podajo z Messijem, nato pa z levico zatresel mrežo za veliko zmago Kataloncev. Trener Tito Vilanova je kar poskakoval ob klopi.
"Mislim, da remi ne bi bil bolj pošten izid, saj smo imeli precej več priložnosti. Vedno je lepo biti na vrhu lestvice, a do konca prvenstva je še dolga pot," je dejal Vilanova. Barcelona je imela kar 69 odstotkov igralnega časa žogo v svoji posesti.