Marc Andre ter Stegen je napravil veliko neumnost, ko je v glavo zadel Pabla Hernandeza, žoga pa se je odbila v mrežo za 4:2. Foto: Reuters
Gerard Pqieu
Gerard Pique je bil dvakrat uspešen z glavo, a je bilo premalo za preobrat. Foto: Reuters
Iago Aspas
Iago Aspas je bil izjemno razigran. Zadel je za vodstvo z 2:0. Foto: EPA

Zmaga colchonerosov bi bila lahko na Mestalli še višja, a je domači vratar Diego Alves ubranil kar dve enajstmetrovki. Ob koncu prvega polčasa je v 44. minuti prebral nakano Antoina Griezmanna. Ta je streljal v desni zgornji vratarjev kot, a je bil neuspešen. Francoz je v članski karieri izkoristil le tri od osmih poskusov.

Alves ubranil še drugo enajstmetrovko
Griezmann se je za napako odkupil v 63. minuti, ko je po daljši akciji žogo dobil na desni strani in Alvesa matiral iz bližine. Šest minut pozneje je Mario Suarez v domačem kazenskem prostoru podrl Griezmanna. Tokrat je k beli točki pristopil Gabi, a je odlični Alves spet ubranil 11-metrovko - tokrat je skočil na svojo levo stran. Brazilec je v svoji karieri v španskem prvenstvu od 41 enajstmetrovk ustavil kar 19 strelov.

Gameiro postavil piko na i
Drugi zadetek je padel globoko v sodnikovem podaljšku, ko je Juanfran z roba svojega kazenskega prostora podal na drugo stran, žogo je mojstrsko sprejel Kevin Gameiro in v samostojni akciji postavil izid tekme.

Oblak še sedmič zaklenil vrata
V vratih Atletica je spet odlično branil Jan Oblak. Slovenski reprezentančni vratar je ustavil vseh šest domačih poskusov. Na devetih letošnjih tekmah v obeh konkurencah je vrata zaklenil sedemkrat, prejel pa je samo dva zadetka.

Rezultate in statistiko tekem lahko v živo spremljate z mobilno aplikacijo RTV Šport

Real je drugič zapored na domači zelenici remiziral. Tudi Villarreal je pred dvema krogoma na Santiago Bernabeuu igral 1:1. Nato je sledil še remi (2:2) v gosteh z Las Palmasom, med tednom pa je kraljevi klub točko odnesel še v Ligi prvakov iz Dortmunda (2:2). Tako so evropski prvaki v vseh tekmovanjih trenutno v seriji štirih remijev zapored. S tremi točkami na zadnjih treh tekmah španskega prvenstva pa so tudi izgubili vodstvo.

Baski so Real šokirali v šesti minuti, ko je Ander Capa podal z desne predložek v kazenski prostor. Osrednja branilca domače vrste Raphael Varane in Pepe sta pokrila Sergija Enricha, Pepe pa je bil nato v skoku še prenizek. Za hrbet portugalskega reprezentanta je prišel nepokriti Fran Rico, na katerega je pozabil Dani Carvajal, krilni napadalec Eibarja pa je z glavo premagal Keylorja Navasa. Tik ob izteku 17. minute so gostitelji izenačili, ko je z leve natančno podal Cristiano Ronaldo, v kazenskem prostoru pa je bil najvišji Gareth Bale, ki je z glavo zatresel mrežo. Valižan je bil blizu zadetka tudi v 60. minuti, a je z glavo zadel le okvir vrat.

Modrić bo manjkal en mesec
Real je igral brez 31-letnega vezista in kapetana hrvaške reprezentance Luke Modrića, ki so mu operirali levo koleno. Z artroskopijo so mu odstranili del hrustanca, zdaj pa ga čaka enomesečno okrevanje. Izpustil bo tudi dve reprezentančni tekmi, ko se bo Hrvaška pomerila s Kosovom in Finsko.

Preobrat preprečila napaka ter Stegna
Barcelona se je tako kot lani (4:1) znova opekla na Balaidosu. V prvem polčasu je bila Barca popolnoma neprepoznavna. Na sredini so gostitelji dominirali, gostujoči napadalci pa niso dobili nobene uporabne žoge. Ob tem so si veliko napak privoščili še obrambni igralci katalonskega velikana. V 22. minuti je vratar Marc Andre ter Stegen slabo podal Sergiu Busquetsu, ki ni bil pozoren. Galicijci so ukradli žogo, Iago Aspas jo je podal za hrbet Barcine zadnje linije, Pione Sisto pa je zadel.

Nato pa je sledil popoln katalonski mrk. V 31. minuti je Iago Aspas opravil z neodločnim Geradom Piquejem in z diagonalnim strelom premagal ter Stegna, ki je klonil tudi dve minuti kasneje, ko je Jeremy Mathieu najprej izgubil žogo, nato pa jo še preusmeril v lastno mrežo po predložku Daniela Wassa.

Po prihodu Andresa Iniesta na zelenico je Barca prevzel nadzor nad sredino in tudi znižala izidi. V 58. minuti je z glavo zadel Pique, šest minut pozneje pa je Neymar izkoristil enajstmetrovko, potem ko je v kazenskem prostoru padel Andre Gomes. Ko so gostje napadali za izenačenje, pa je novo veliko napako naredil ter Stegen, ki je lahkomiselno podajal, a v glavo zadel Pabla Hernandeza, žoga pa se je odbila v gol. V 87. minuti je na 4:3 z glavo znova znižal Pique.