Erik Lamela je z dvema zadetkoma potopil Milan. Foto: EPA
Razočarani trener Milana Massimiliano Allegri. Foto: EPA
Alessandro Matri, Andrea Pirlo
Junak Juventusa je bil rezervist Alessandro Mati, ki je v svoji karieri igral tudi za Cagliari. Foto: EPA
Antonio Conte
Antonio Conte je po odsluženi kazni na tretji tekmi vodil Juve in še tretjič zmagal. Foto: EPA
Samir Handanović
Samir Handanović je nekajkrat dobro posredoval, žogo pa je moral iz svoje mreže pobrati v 77. minuti. Foto: EPA

Že ko je po pol ure igre Erik Lamela dosegel tretji zadetek na tekmi, so bili rdeče-črni tako rekoč potopljeni. V 13. minuti je mrežo na začetku napadalnejšega Milana načel Nicolas Burdisso z glavo po strelu iz kota, potem je priložnost za izenačenje zamudil Stephan El Shaarawy, deset minut pozneje je na 2:0 povišal Pablo Osvaldo (prav tako z glavo po podaji Francesca Tottija), kmalu pa je svoj delež dodal že omenjeni Lamela po lepi potezi Danieleja De Rossija. Roma je navduševala s hitro igro, nogometašem Milana pa se ni uspelo odzvati.
Mladi Argentinec je v 61. minuti zadel še drugič, Marco Amelia je bil tretjič premagan z glavo. Za "lepotni popravek" izida sta poskrbela rezervista Giampaolo Pazzini z 11-metrovke v 87. in Bojan Krkić iz neposredne bližine v 88. minuti, ko je imel Milan na igrišču igralca več. Slabe četrt ure pred koncem je namreč rdeči karton po igranju z roko v vlogi zadnjega branilca s strogo odločitvijo sodnika prejel Marquinhos.
Juve izboljšal dosežek iz leta 2005
Juventus je že v petek z dvema zadetkoma v sodnikovem dodatku v gosteh ugnal Cagliari (1:3). Italijanski prvaki so z novo zmago postavili tudi rekord po številu točk Juveta v koledarskem letu. Torinčani so letos zbrali 94 točk in za eno točko premagali dosežek zasedbe Fabia Capella iz leta 2005.

Cagliari povedel z bele točke
Na Ennio Tardiniju so povedli nogometaši Cagliarija, ki so tokrat odigrali domačo tekmo v Parmi, saj stadion na Sardiniji ne izpolnjuje pogojev za Serie A. Po prekršku Artura Vidala nad Marcom Saujem je z bele točke zadel Mauricio Pinilla. V 65. minuti so gostitelji ostali brez kapetana Davideja Astroija, ki si je zaradi prekrška nad Sebastianom Giovincom prislužil drugi rumeni karton. Le pet minut po vstopu v igro je branilec Dario Del Fabro v kazenskem prostoru podrl Giovinca, a je Vidal slabo izvedel enajstmetrovko in streljal prek vrat.

Tri minute pozneje sta rezervista Alessandro Matri in Mirko Vučinić poskrbela za izenačenje in nato še za preobrat. Najprej je z roba kazenskega prostora črnogorski napadalec močno ustrelil in Michaelu Agazziju je žogo uspelo odbiti, vendar je bil pripravljen Matri, ki jo je pospravil v mrežo. V 92. minuti je Matri priigral stari dami tri točke. Nene je slabo izbil žogo, ki se je od Vidala odbila do napadalca Juventusa, ta pa je še drugič premagal Agazzija. Končni izid je tri minute pozneje postavil Vučinić, ki je žogo v mrežo potisnil po hitri akciji Giovinca.

Inter le do remija
Pred Interjem ima Juve zdaj že devet točk naskoka, saj so Milančani na domačem terenu s predzadnjo Genoo le remizirali (1:1). Varovanci Andree Stamaccionija so bili boljši nasprotnik in si priigrali tudi nekaj zrelih priložnosti, a so povedli gostje. V 77. minuti je po hitrem protinapadu, ko je brez težav prehitel Andreo Ranocchio, zadel Ciro Immobile. Pri zadetku bi lahko bolje posredoval tudi Samir Handanović, ki je branil vso tekmo, Vid Belec pa je bil na klopi Interja.

Osem minut so gostitelji potrebovali za izenačenje. Antonio Cassano je podal z leve strani visoko žogo v kazenski prostor, kjer je bil najvišji Esteba Cambiasso, ki je z glavo premagal Sebastiena Freya. Ob izteku igralnega časa je imel Inter veliko priložnost za zmago. Diego Milito je lepo prodrl v kazenskem prostoru in v neposredni bližini našel Marka Livajo, ki pa je zadel le okvir vrat. V 91. minuti je pri Genoi v igro vstopil mladi slovenski branilec Luka Krajnc.
Hernanes edini strelec v Genovi
Na drugo mesto se je z zmago na gostovanju pri Sampdorii (0:1) zavihtel Lazio. Za Juventusom zaostaja osem točk. Edini zadetek je v 31. minuti dosegel Brazilec Hernanes.

18. krog:
ROMA
- MILAN 4:2 (3:0)
Burdisso 13., Osvaldo 23., Lamela 30., 61.; Pazzini 87./11-m, Krkić 88.
RK: Marquinhos 78./Roma

Roma: Goicoechea, Piris, Burdisso, Marquinhos, Balzaretti, Pjanić, De Rossi, Bradley, Lamela (68./Florenzi), Osvaldo (69./Destro), Totti (81./Romagnoli).

Milan: Amelia, De Sciglio, Mexes, Yepes, Constant, Montolivo, Ambrosini (77./Muntari), Nocerino (56./Pazzini), Robinho (70./Krkić), Boateng, El Shaarawy.

Sodnik: Gianluca Rocchi

CAGLIARI - JUVENTUS (v Parmi) 1:3 (1:0)
Pinilla 16./11-m; Matri 75., 92., Vučinić 95.
RK: Astori 65./Cagliari
Vidal je v 72. minuti zgrešil 11-m za Juventus.

Cagliari: Agazzi, Ariaudo, Astori, Murru (53./Perico), Nainggolan, Ekdal, Dessena, Sau (67./Del Fabro), Pinilla (78./Nene), Ribeiro.

Juventus: Buffon, Caceres (62./Padoin), Barzagli, Bonucci, Lichtsteiner (73./Vučinić), Marchisio, Pirlo, Asamoah, Vidal, Giovinco, Quagliarella (61./Matri).

Sodnik: Antonio Damato

PESCARA - CATANIA 2:1 (1:1)
Celik 23., Togni 95.; Barrientos 36.

INTER - GENOA 1:1 (0:0)
Cambiasso 85.; Immobile 77.
Handanović je branil vso tekmo, Belec (oba Inter) pa je bil na klopi. Krajnc (Genoa) je igral od 91. minute.

Jovetić 50., 83./11-m, Rodriguez 89./11-m
Kurtić je igral od 55. minute, Iličića (oba Palermo) pa zaradi lažje poškodbe adduktorja ni bilo v ekipi.

Sardo 12./ag, Gazzi 26.
Birsa (Torino) je igral do 83. minute. Cesar je bil na klopi, Jokić (oba Chievo) pa je igral od 30. minute.

JUVENTUS 18 14 2 2 39:11 44 LAZIO 18 11 3 4 26:18 36 FIORENTINA 18 10 5 3 36:19 35 INTER 18 11 2 5 30:19 35 NAPOLI (-2) 18 11 3 4 33:17 34 ROMA 18 10 2 6 42:29 32 MILAN 18 8 3 7 34:26 27 PARMA 18 7 5 6 25:24 26 CATANIA 18 7 4 7 24:29 25 UDINESE 18 5 9 4 26:26 24 ATALANTA (-2) 18 7 3 8 18:27 22 CHIEVO 18 6 3 9 20:29 21 TORINO (-1) 18 4 8 6 20:22 19 BOLOGNA 18 5 3 10 21:24 18 SAMPDORIA (-1) 18 5 3 10 20:27 17 PESCARA 18 5 2 11 15:35 17 CAGLIARI 18 4 4 10 16:33 16 PALERMO 18 3 6 9 15:27 15 GENOA 18 3 5 10 18:30 14 SIENA (-6) 18 4 5 9 16:26 11