Maribor je imel veliko težav z zadnjeuvrščeno Muro, zdaj pa bo misli preusmeril k četrtkovi tekmi proti Laziu. Foto: Aleš Fevžer
Mate Eterović
Mate Eterović je v 47. minuti zapravil 11-metrovko. Foto: Aleš Fevžer
Vijoličasti do zmage na zelo težkem igrišču

Igralci Mure so v soboto medijem poslali izjavo, da zaradi neizplačanih obveznosti ne nameravajo odigrati tekme, a so si premislili. Vseeno se je dvoboj 21. kroga Prve lige začel s protestnim vložkom: prvo minuto so si nogometaši Maribora podajali žogo, nasprotniki pa so nemo stali na igrišču in s tem izražali nezadovoljstvo nad finančnimi razmerami v klubu.

Lepa zadetka Mezge in Cvijanovića
Tekma je bila odlična, Mariborčane je dolgo reševal Jasmin Handanović, ki je Mateju Eteroviću ubranil tudi enajstmetrovko. Sredi drugega polčasa so prvaki unovčili kakovost in bliskovito povedli z 2:0. Dejan Mezga je z izjemnim zadetkom zadel levi zgornji kot vratarja Jake Šaferja. Dve minuti pozneje je lepo akcijo kronal Goran Cvijanović. Na 1:2 je znižal Damjan Bohar, ki je natančno meril z roba kazenskega prostora.

Mura, ki je jesenski del prvenstva končala na zadnjem mestu s 17 točkami in se bori za preživetje, je pred tisoč gledalci na koncu močno pritisnila, motiv je bil še večji po rdečem kartonu Nikole Komazca, toda Nusmir Fajić (odigral je zadnjo tekmo v črno-belem dresu) in njegovi kolegi niso zmogli do točke, ki bi si jo zaslužili.

Navijaška skupina Black Gringos je izobesila plakat z napisom "Folga nan!". S tem so še enkrat pokazali nestrinjanje z vodstvom kluba.

Maribor bo v četrtek v Evropski ligi igral proti Laziu, v nedeljo pa ga v Velenju čaka še preložena tekma Prve lige proti Rudarju.