Anže Jelar je postal junak Triglava v Kopru. Za točko Kranjčanov je zadel v 91. minuti. Foto: Aleš Fevžer
Matija Širok
Matija Širok je v Stožicah v 68. minuti izenačil na 2:2 in postavil končni izid. Foto: Aleš Fevžer
Slobodan Vuk
Slobodan Vuk je na začetku drugega polčasa načel mrežo Aluminija. Foto: Aleš Fevžer
Zadetki s sobotnih prvoligaških tekem

Nedeljskega srečanja med Muro in Mariborom, kot kaže, ne bo, saj so se Sobočani odločili, da zaradi neizpolnjenih obljub ne odigrajo tekme. Več TUKAJ.
Ljubljančani niso kronali terenske premoči
Olimpija je imela v Stožicah večji del tekme pobudo, a ji ni uspelo doseči 13. zmage v sezoni. Kris Jogan je goste popeljal v vodstvo že v 4. minuti, potem ko je vratar Elvis Džafić izpustil žogo iz rok. Ljubljančani razen ob poskusu Nika Omladiča v 43. minuti, ko se je žoga odbila pred Vasjo Simčičem, vendar je slednji dobro posredoval, niso resneje ogrozili goriških vrat.
Drugi polčas so gostitelji začeli odločno. Anže Zorc je v 49. minuti stresel prečko, minuto pozneje pa je z 18 metrov sprožil Filip Valenčič in izenačil. V 56. minuti je Olimpija povedla. Nekdanji član Gorice Aris Zarifović je po kotu dosegel zadetek z glavo iz bližine. V ljubljanskem naletu je bil nato še dvakrat nevaren Valenčič, toda v 68. minuti so Ljubljančani precej prostora pustili Matiji Široku, ta pa je to izkoristil, z roba kazenskega prostora po tleh premagal Džafića in postavil končni izid.

Vseh pet zadetkov v drugem polčasu
Domžale so znova potrdile, da odlično igrajo v gosteh. Na stadionu Aluminija je bilo vseh pet zadetkov doseženih v drugem polčasu. Prvi del ni navdušil, maloštevilni gledalci so videli le malo "akcije". Gostje so na začetku nadaljevanja hitro zadeli kar dvakrat. V 50. minuti je Mato Šimunović Kristiana Lipovca premagal s strelom s 15 metrov malce z desne strani, tri minute pozneje pa je po podaji Slobodana Vuka, ki je bil asistent že pri prvem zadetku, iz bližine Aluminijevo mrežo zatresel Žiga Kous.
V 66. minuti je domačim uspelo znižati zaostanek, po kotu Adnana Bešića je z glavo streljal David Kašnik, pred vrati pa je žogi spremenil smer Jurica Jeleč in premagal Nejca Vidmarja. Domžale so znova povišale vodstvo v 78. minuti, ko je Šimunović podal iz kota, pred vrati pa je nespretno posredoval Bešić in premagal lastnega vratarja. Pet minut pozneje je tekmo dokončno odločil Gaber Dobrovoljc, ki je z glavo unovčil novo Šimunovićevo podajo iz kota.
Jelar v izdihljajih tekme izničil vodstvo Kopra
Triglav je v Kopru še tretjo tekmo zapored ostal neporažen. Po dveh nevarnih poskusih Kranjčanov so gostitelji prvič zapretili v 23. minuti, ko je Ivan Brečević z roba kazenskega prostora dobro streljal iz obrata. Osem minut pozneje je isti igralec lepo ustavil globinsko podajo Domna Črnigoja in iz bližine premagal Darjana Curanovića, ki je v vratih zamenjal obolelega Žana Pelka. Pri Triglavu je zaradi bolezni manjkal tudi prvi strelec Enis Đurković.

V drugem polčasu je imel Koper dve veliki priložnosti za povišanje vodstva, neuspešna sta bila Denis Popović in Matej Pučko. Kazen je prišla v 91. minuti, potem ko so se gostitelji ob koncu tekme nerazumljivo povlekli v obrambo. Triglav se je razigral in premoč v končnici kronal z zadetkom Anžeta Jelarja, ki je po lepi podaji Davorja Bubanje žogo mojstrsko poslal v mrežo prek vratarja Igorja Nenezića.

Po dveh porazih nova točka za Rudar
V Celju v prvem polčasu tako kot v Kidričevem ni bilo zadetkov, zato pa je že v drugi minuti nadaljevanja rezervist gostiteljev Nikola Ivanović z glavo izkoristil lepo podajo Klemna Medveda z desne strani in zadel za 1:0. V 63. minuti je s strelom s 25 metrov izenačil Elvis Bratanović. Po izenačenju se je igra povsem umirila, priložnosti ni bilo veliko, eno lepših je zapravil Lutfi Bilali v sodnikovem podaljšku, ko je s strelom od daleč resno ogrozil velenjska vrata, toda ostalo je pri 1:1 in Rudar je po dveh zaporednih porazih le osvojil novo točko.

Prva liga, 21. krog:
ALUMINIJ - DOMŽALE 1:4 (0:0)
100; Jeleč 66.; S. Vuk 50., Kous 53., Bešić 78./ag, Dobrovoljc 83.

Aluminij: Lipovac, Kožar, Bingo, Kašnik, M. Rešek, D. Rešek ( 79./Kirić), Žagar ( 81./Režonja), Spahić ( 62./Pečovnik), Bešić, Kurež, Jeleč.

Domžale: Vidmar, Kous ( 74./Husmani), Halilović, Zec ( 52./Rems), Dobrovoljc, Balokog , Skubic, Kovjenić , Šimunović ( 86./G. Vuk), S. Vuk, Ihbeisheh.

Sodnik: Vojko Goričan (Loče pri Poljčanah)

CELJE - RUDAR 1:1 (0:0)
500; Ivanović 47.; Bratanović 63.

Celje: Kotnik, Centrih, Žitko , Krajcer, Rapnik , Tomažič Šeruga, Kolsi ( 46./Ivanović ), Medved, Bajde ( 80./Bilali), Vrhovec, Cebara ( 70./Korošec).

Rudar: Rozman, Bakarić, Berko ( 39./Bubalović), Stakić, Jeseničnik , Firer ( 46./Stjepanović), Rotman, Radujko, Klinar , Podlogar ( 72./Črnčič), Bratanović.

Sodnik: Darko Čeferin (Kranj)

OLIMPIJA - GORICA 2:2 (0:1)
500; Valenčič 50., Zarifović 56.; K. Jogan 4., Širok 68.

Olimpija: Džafić, Salkić, Zarifović, Božič , Baskera , Omladič, Lovrečič, Trifković, Valenčič, Šporar, Vicente ( 46./Zorc).

Gorica: Simčič, Celcer, A. Jogan, Gregorič, Širok, Mbida , Vetrih, Kadrija ( 62./M. Mevlja), Žigon, K. Jogan, Ndiaye ( 80./Pavić).

Sodnik: Emir Huselja (Velenje)

LUKA KOPER - TRIGLAV 1:1 (1:0)
600; Brečević 31.; Jelar 91.

Luka Koper: Nenezić, Perger , Hadžić, Mavrič Rožič, Palčič, Črnigoj ( 61./Pučko), Čovilo , Guberac, Popović ( 80./Štulac), Brečević, Bradaschia ( 89./Majcen).

Triglav: Curanović, Šušteršič , Roškar, Zolić, Kongnyuy ( 57./Šujica), Stojnić, Jelar, Šturm ( 86./A. Poplatnik), Klemenčič, Bubanja, M. Poplatnik ( 70./Ovčina).

Sodnik: Matej Jug (Tolmin)

Nedelja ob 13.00:

MURA 05 - MARIBOR
MARIBOR 19 14 3 2 42:13 45 OLIMPIJA 21 12 3 6 41:22 39 DOMŽALE 21 11 2 8 26:21 35 LUKA KOPER 21 9 6 6 26:23 33 CELJE 21 7 8 6 20:20 29 TRIGLAV 21 6 6 9 21:25 24 GORICA 21 6 5 10 28:41 23 RUDAR 20 5 6 9 18:32 21 ALUMINIJ 21 6 3 12 20:36 21 MURA 05 20 5 2 13 27:37 17