Jermain Defoe je poskrbel za preobrat na stadionu luči v Sunderlandu. Foto: Reuters
Diego Costa je Chelsea proti Sunderlandu popeljal v vodstvo. Foto: Reuters
Juan Mata
Juan Mata je odločil srečanje na Carrow Roadu. Foto: Reuters
Jamie Vardy
Jamie Vardy je na tekmi proti Evertonu zadel dva gola, drugega z bele točke. V 72. minuti se mu je ponudila priložnost za hat-trick, a je drugo enajstmetrovko zapravil. Vardy je kot prvi nogometaš Leicestra presegel mejo 24 golov v eni sezoni po legendarnemu Garyju Linekerju iz sezone 1984/85. Foto: Reuters
Navijač Leicestra
Navijači Leicester Cityja so si dali duška, potem ko so njihovi ljubljenci senzacionalno osvojili naslov angleških prvakov. Foto: Reuters
Leicester City
Leicester City - angleški nogometni prvak v sezoni 2015/16. Foto: Reuters

Gostje iz Londona so sicer dobro začeli, povedli so v 14. minuti prek Diega Coste, a so se gostitelji vrnili. Že pet minut pozneje je Jermain Defoe zatresel okvir gola, v 41. minuti pa je 'črnim mačkam' le uspelo izid poravnati. Gary Cahill žoge ni najbolje izbil izpred vrat, Wahbi Khazri je z neubranljivim volejem zadel za 1:1.

Med elito tudi Middlesbrough
Nogometaši Middlesbroughja so si zagotovili drugo mesto v Championshipu, kar pomeni, da se v naslednji sezoni vračajo v Premier ligo. Za tretje mesto, ki prav tako prinaša preboj med elito, se bodo udarili Sheffield Wednesday, Brighton, Derby County in Hull City.

A še pred odmorom je Chelsea znova povedel. Sunderland je zamočil v obrambi, do žoge je prišel Cesar Azpilicueta, ki je lepo zaposlil Nemanjo Matića, ta pa je okroglo usnje poslal med nogama nemočnega Vita Mannoneja za 1:2.

Preobrat v treh minutah
V drugem polčasu je bil Chelsea nevarnejši, še najdejavnejši je bil Costa, ki pa se ni še drugič vpisal med strelce. Londončani so nato v pičlih treh minutah prejeli dva zadetka in se znašli v presenetljivem zaostanku. Najprej je v 67. minuti Fabio Borini z diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora premagal Thibauta Courtoisa in izenačil na 2:2, za vodstvo pa je v 70. minuti poskrbel Defoe. Odbita žoga se je znašla pri nekdanjem angleškem reprezentantu, ki je instinktivno sprožil, zatresel mrežo in navijače na stadionu luči poslal v delirij.

Gostitelji so vodstvo zadržali, v sodnikovem dodatku pa je bil na drugi strani zaradi prejetega drugega rumenega kartona izključen John Terry. To je utegnila biti njegova zadnja tekma v Chelseajevem dresu.

Igra Uniteda ni navdušila, a zmaga je zmaga
Manchester United je na Carrow Roadu premagal Norwich City (0:1). Gostje z Old Trafforda znova niso navdušili s predstavo. Že res, da so prevladovali na zelenici, a resnejših priložnosti si nikakor niso uspeli pripraviti. Edini zadetek na tekmi so dosegli šele potem, ko je Sebastien Bassong precenil let žoge po dolgi podaji Antonia Valencie. Do žoge je nato prišel Wayne Rooney, ki je prodrl v kazenski prostor in podal Juanu Mati, ki je hladnokrvno zaključil za 1:0. To je bil šele drugi strel Uniteda v okvir vrat na tekmi, potem ko je enkrat v prvem polčasu to uspelo Jesseju Lingardu. Varovanci Louisa van Gaala so tekmo odigrali brez Anthonyja Martiala, ki se je poškodoval med ogrevanjem, na videz hudo poškodbo noge pa je staknil tudi Matteo Darmian, ki je zelenico zapustil po 15 minutah srečanja.

Kljub temu, da United ne blesti, vseeno zmaguje in pridno nabira točke, kar je za van Gaalove izbrance, ki se še vedno z Manchester Cityjem borijo za uvrstitev v Ligo prvakov, trenutno najpomembnejše. Do konca sezone bodo odigrali še dve tekmi: težko gostovanje pri West Ham Unitedu in domači obračun z Bournemouthom.