Kamerunska reprezentanca je po osvojitvi naslova afriškega prvaka zašla v krizo. Foto: Reuters

Kamerunci so se po osvojitvi naslova, ko so v finalu Pokala narodov v Librevillu v Gabonu z 2:1 premagali Egipt, zašli v krizo. Po štirih odigranih krogih imajo v kvalifikacijski skupini B, kjer so še Nigerija, Zambija in Alžirija, zgolj tri točke. Da je neuspeh še večji, dokazuje tudi dejstvo, da na letošnjih kvalifikacijah niso dosegli niti ene zmage.

Kamerun, petkratni afriški prvak, je na svetovnih prvenstvih do danes igral sedemkrat, nazadnje v Braziliji, kjer je osvojil zadnje, 32. mesto. Najboljšo uvrstitev je dosegel leta 1990, ko je izpadel v četrtfinalu in zasedel končno 7. mesto.