Marcos Tavares v objemu z Aleksandrom Rajčevićem, ki je tik pred njegovim odločilnim zadetkom stresel prečko. Foto: www.alesfevzer.com
Sanin Muminović
Nemanja Mitrović
Olimpija do treh točk proti Gorici
Zavrč v Ljudskem vrtu namučil Maribor

Preostali dve srečanji bosta v nedeljo. Prenos z Bonifike, kjer se bosta ob 17.30 pomerila Luka Koper in Domžale, si boste lahko ogledali na TV SLO 2 in MMC-ju.
Tavares igral samo v drugem polčasu
Mariborčani so v državnem prvenstvu zmagali osmič zapored. Večji del prvega polčasa so pletli mrežo pred vrati gostov, a pri prebijanju zgoščene obrambe Zavrča niso bili preveč uspešni. Gostje so se povsem usmerili na branjene lastne mreže. V 29. minuti je sledil šok za gostitelje. Sanin Muminović se je odločil za strel z več kot 30 metrov in presenetil Jasmina Handanovića. Presenečenje je bilo popolno, saj je žoga zletela skoraj po sredini gola.

Trener Ante Šimundža je v drugem polčasu okrepil napad, pritisk pa je hitro obrodil sadove. Po prekršku nad Luko Zahovićem, storil ga je Toni Datković, so imeli vijoličasti v 50. minuti na voljo 11-metrovko. Agim Ibraimi je žogo natančno poslal v levi spodnji kot vrat vratarja Marka Pridigarja.
V 76. minuti je v gneči v kazenskem prostoru Aleksander Rajčević najprej zadel prečko, na odbito žogo je naletel rezervist Marcos Tavares in jo iz bližine poslal v mrežo za končnih 2:1.

Zavrč bi lahko v zadnjih trenutkih izenačil, a je Handanović posredoval pred Tomislavom Kišem. Zadnjo priložnost je imel Dalibor Volaš, njegov strel z desetih metrov je Pridigar ubranil.
Olimpija dvakrat v polno po kotu
Junak zmage Olimpije je bil z dvema zadetkoma branilec Nemanja Mitrović. Ljubljančani, pri katerih so manjkali Andraž Šporar, Nik Kapun, Miha Zajc in Darijan Matić, so že v uvodu pritisnili proti vratom Gorice, prva dva gola pa dosegeli v 22. in 25. minuti. Mitrović je najprej zadel po podaji Stjepana Babića iz kota, nato pa po tem, ko Novogoričani po kotu žoge niso izbili.

Tik pred koncem prvega polčasa je Nabil Taider s približno 20 metrov znižal na 2:1. Končni izid je v 55. minuti postavil Ezekiel Henty, ki je jeseni nosil dres Gorice. Nigerijec se je skozi obrambo prebil po podaji Marka Vukčevića z desne strani. V nadaljevanju so bili gostje nekajkrat blizu drugega zadetka, a se mreža Olimpije ni več zatresla.
Strelski post Rudarja traja že 369 minut
Velenjčani v spomladanskem delu še niso dosegli zadetka, njihov strelski post traja že 369 minut. Krka je v prvem polčasu sprožila zgolj en strel proti vratom Rudarja, ta pa jih je sedem. Tudi v drugem delu so bili podjetnejši knapi. V sodniškem dodatku so imeli priložnost za zmago Novomeščani, a se je ob strelu Marina Perića dobro odzval Matjaž Rozman.