Mohamed Diame je dosegel zmagoviti gol West Hama. Foto: EPA
Rafael Benitez
Rafael Benitez je pred desetimi dnevi prevzel Chelsea. Za zdaj se sprememba na klopi še ne odraža v predstavah Chelseaja. Foto: EPA
Miguel Michu
Miguel Michu je dosegel 8. in 9. prvenstveni gol, s čimer si na lestvici najboljših strelcev deli drugo mesto z Robinom van Persiejem. Foto: EPA

Benitez tako tudi na tretji prvenstveni tekmi, odkar je zamenjal Roberta Di Mattea na klopi modrih, ni zmagal. Doživel je prvi poraz, predtem pa je nanizal dva remija brez golov. Niz Chelseaja brez zmage v angleškem prvenstvu tako traja že sedem tekem. Daljši je bil samo še februarja 1995, ko Londončani niso zmagali deset tekem. Navijači "modrih" so nezadovoljstvo z Benitezom izrazili tudi na Upton Parku s skandiranjem Di Matteu.

Zadetek Mate je obetal več
Chelsea je sicer v 13. minuti prek Juana Mate povedel in imel nato še nekaj priložnosti za povišanje vodstva, ki pa so ostale neizkoriščene. Na drugi strani je bil zadetek Kevina Nolana tik pred polčasom razveljavljen, drugič pa je ob strelu Nolana z glavo sijajno posredoval vratar Petr Čech.

West Ham zmagal po devetih letih
Domači so izenačili v 63. minuti, ko je iz neposredne bližine z glavo zadel Carlton Cole, nekdanji napadalec Chelseaja. V končnici tekme je najprej Mata s prostega strela zadel levo vratnico, na drugi strani pa je Mohamed Diame v 86. minuti z nizkim strelom dosegel zmagoviti gol. Prvo zmago West Hama nad Chelseajem po devetih letih pa je v sodnikovem dodatku potrdil Modibo Maiga, ki je za hrbet Čecha pospravil odbito žogo po strelu Matta Taylorja.

Michu utišal Emirates
Prvi december bo skušal čim prej pozabiti tudi trener Arsenala Arsene Wenger, čigar varovanci so doma na Emiratesu z 0:2 izgubili proti Swanseaju. "Topničarje" je v razmiku dveh minut ob koncu tekme z dvema goloma potopil španski napadalec Michu. Igralci Arsenala so igrišče zapuščali ob žvižgih lastnih navijačev.

Manchester United potegnil najdaljši konec
Prvaki iz Manchester Cityja so še šestič v sezoni remizirali - tokrat z 1:1 proti Evertonu doma. Zadela sta Carlos Tevez in Marouane Fellaini. Spodrsljaji največjih konkurentov so šli na roke vodilnemu Manchester Unitedu, ki je na "nori" tekmi v Readingu zmagal s 4:3. Vsi goli so padli že v prvem polčasu. Wayne Rooney je dosegel dva gola. "Rdeči vragi" imajo zdaj na lestvici tri točke pred Cityjem, medtem ko tretjeuvrščeni Chelsea zaostaja že za deset.