Nogometaši Chelseaja so suvereno odpravili Hull City in na prvenstveni lestvici po nepopolnem 1. krogu (v ponedeljek bo odigrana še tekma med Manchester Cityjem in Newcastle Unitedom) uvrščeni na 3. mesto. Hull City je trenutno predzadnji (19.). Foto: EPA
Oscar
Oscar je v 13. minuti izkoristil napako gostujočega branilca Curtisa Daviesa, ki se je ob postavljanju zanke prepovedanega položaja prepozno vrnil v linijo, in zadel za 1:0. Foto: Reuters
Frank Lampard
Frank Lampard je zapravil zadnji dve od treh 11-metrovk, predtem je bil uspešen desetkrat zapored. Vseeno se je najboljši strelec v klubski zgodovini Chelseaja oddolžil s krasnim prostim strelom v 25. minuti. Foto: Reuters
Jose Mourinho
Jose Mourinho se je na veliko veselje Chelseajevih navijačev vrnil na Stamford Bridge. Ob prihodu na stadion so ga pričakale glasne ovacije. Foto: Reuters
Roberto Soldado
Roberto Soldado je odločil srečanje na Selhurst Parku. Foto: Reuters

Jose Mourinho je svojo drugo obdobje pri Chelseaju začel z zmago. Londončani so bili precej boljši od "tigrov", ki so prvič v okvir vrat sprožili šele po dobri uri igre, ko je Petra Čecha z razdalje testiral kapetan Robert Koren. Nekdanji slovenski reprezentant je sicer odigral vso tekmo.

McGregor prvič klonil v 13. minuti
Chelseaju se je že v 6. minuti ponudila izjemna priložnost za vodstvo, ko je Hullov vratar Allan McGregor v kazenskem prostoru nespretno posredoval in storil prekršek nad Fernandom Torresom. Škot se je za napako oddolžil z ubranjenim strelom z bele točke, ki ga je izvedel Frank Lampard. Kljub vsemu to Londončanom ni vzelo zagona, še naprej so pritiskali na vrata gostujoče ekipe in vendarle povedli v 13. minuti. S kratko globinsko podajo je Oscarja v ogenj sijajno poslal Kevin de Bruyne, Brazilec pa je hladnokrvno zaključil za 1:0. Chelsea je bil za razred boljši nasprotnik, v 25. minuti je s krasnim prostim strelom vodstvo podvojil Lampard in zadel že 204. gol za klub s Stamford Bridgea.

Napadi gostiteljev niso pojenjali, v zadnji minuti sodnikovega dodatka je z glavo iz neposredne bližine sprožil še Branislav Ivanović in ogrel McGregorjeve dlani, ki je še tretji zadetek preprečil z obrambo na golovi črti.

Hull City vendarle nekoliko nevarnejši
V nadaljevanju so se nogometaši Hulla pobrali, prvič so v okvir vrat sprožili v 63. minuti, ko je z razdalje poskusil Koren. V pičlih dveh minutah so na obeh straneh zahtevali najstrožjo kazen - pri Chelseaju so 11-metrovko zahtevali po prekršku Roberta Bradyja nad Ivanovićem, pri Hullu pa po domnevnem igranju Lamparda z roko v kazenskem prostoru, a je v obeh primerih Mossova piščalka ostala nema. Igra se je nato nekoliko razživela, selila se je z ene polovice na drugo, v 73. minuti je po predložku z desne z glavo proti Čechovim vratom sprožil Davies, takoj zatem je na drugi strani z lobom poskusil rezervist Andre Schurrle.

Londončani so tekmo mirno pripeljali do konca in se razveselili prvih treh točk v novi sezoni. V naslednjem krogu se bodo modri pomerili z Aston Villo, nato pa jih na Old Traffordu čaka derbi z Manchester Unitedom.

Tudi Tottenham do treh točk
Zmagovito so 22. sezono Premier lige začeli tudi nogometaši Tottenhama, ki so na Selhurst Parku z 1:0 odpravili Crystal Palace. Edini zadetek je z bele točke dosegel Roberto Soldado, potem ko je z roko v kazenskem prostoru po predložku Aarona Lennona igral branilec gostiteljev Dean Moxey. Španski napadalec, ki je moštvo z White Hart Lana okrepil letos poleti, je tako zadel ob svojem prvencu.