Nogometaši Liverpoola so se morali pošteno potruditi, da so strli robustno ekipo West Ham Uniteda, ki je tik pred odmorom na sporen način izid poravnala na 1:1. Foto: Reuters

Do konca sezone nas čaka še kar nekaj zelo težkih tekem - prva že prihodnji konec tedna. Glavno je, da ostanemo mirni. Vsakič, ko stopimo na zelenico, moramo iz sebe iztisniti še zadnji atom moči. To nameravamo tudi storiti. Gol smo prejeli po sporni sodniški odločitvi, a nismo se smilili samim sebi, zavihali smo rokave in na zelenici pustili vse. V drugem polčasu se je lepo videlo, kako si želimo naslova.

Steven Gerrard
Steven Gerrard je zanesljivo izvedel obe enajstmetrovki. Rdeči so v letošnji sezoni zadeli 10 od 12 strelov z bele točke - edina sta zapravila Daniel Sturridge proti Evertonu in Gerrard proti Manchester Unitedu. Liverpool ima sicer lepe možnosti za prvi naslov angleškega prvaka po letu 1990. Foto: EPA
Roberto Martinez in Romelu Lukaku
Romelu Lukaku je svoj zadetek proslavil z menedžerjem Robertom Martinezom. Foto: Reuters
Arsene Wenger
Menedžer Arsenala Arsene Wenger z igro svojih varovancev vsekakor ni mogel biti zadovoljen. Topničarje, kot kaže, čaka še srdit boj za mesto, ki vodi v Ligo prvakov. Foto: Reuters

Do konca Premier lige je le še pet krogov, prihodnjo nedeljo pa bo na Anfieldu (začetek ob 14.37, vse tekme se bodo začele sedem minut pozneje v počastitev 25. obletnice tragedije na Hillsboroughu v Sheffieldu) verjetno ključna tekma v boju za naslov prvaka. Liverpool ima štiri točke naskoka pred Cityjem, ki pa ima dve tekmi manj.

Hughton zapustil Norwich
Po sobotnem porazu z West Bromwichem so se v vodstvu Norwich Cityja odločili, da se bodo zahvalili za sodelovanje menedžerju Chrisu Hughtonu. Na menedžerski stolček je sedel trener U-18 ekipe Neil Adams. Norwich do konca sezone čakajo še tekme s Fulhamom, Liverpoolom, Manchester Unitedom, Chelseajem in Arsenalom.

Na obeh straneh en sporen zadetek

West Ham je bil zelo nevaren nasprotnik. V predzadnji minuti prvega dela je James Tomkins v kazenskem prostoru igral z roko, kapetan Gerrard pa je z bele točke poslal vratarja Adriana v napačno smer. V sodnikovem dodatku prvega polčasa je po kotu Andy Carroll naredil prekršek nad vratarjem Simonom Mignoletom v skoku, sodnik Anthony Taylor ni piskal, Guy Demel pa je žogo iz bližine poslal v prazno mrežo. Velike pritožbe gotovo niso pomagale.
West Ham je imel veliko priložnost za vodstvo po uri igre, ko je Carroll z glavo stresel prečko. Odločitev je padla v 71. minuti, ko je Adrian posredoval, prišlo je do kontakta z Jonom Flanaganom, Taylor pa je še drugič pokazal na belo točko. Zelo stroga odločitev. Gerrad je z močnim strelom zatresel mrežo. V zaključku je dvakrat zapretil še Luis Suarez, osem minut pred koncem je zadel prečko, redsi pa so zanesljivo zadržali prednost do konca.

Everton nadigral Londončane
Nogometaši Evertona so se na Goodison Parku znesli nad Arsenalom (3:0) in se (s tekmo manj) topničarjem približali na vsega točko zaostanka.

Modra polovica Liverpoola, trenutno peta ekipa najelitnejšega angleškega prvenstva, si želi znova zagotoviti nastop v kvalifikacijah Lige prvakov. Nazadnje je v tem tekmovanju igrala v sezoni 2005/06, ko jim je napredovanje v skupinski del tekmovanja preprečil Villarreal (2:4).

Kar polovica zadetkov, ki so jih letos v Premier ligi prejeli topničarji, je padla na gostovanjih pri Chelseaju, Evertonu, Liverpoolu in Manchester Cityju.

Arsenal razglašen v prvem delu
Topničarji so se v zaostanku znašli po 14 minutah igre, ko je v polno zadel Steven Naismith, ki se je izkazal že v prejšnjem krogu na Craven Cottageu proti Fulhamu. Škot je hladnokrvno v mrežo pospravil odbito žogo po strelu Romeluja Lukakuja. Ta je 20 minut pozneje nemočnega vratarja Wojciecha Szczesnyja po krasni samostojni akciji premagal z diagonalnim strelom v levi kot in podvojil vodstvo Liverpoolčanov. Belgijec je vseskozi 'nagajal' obrambi Londončanov, v 38. minuti je z razdalje za slab meter zgrešil vrata gostov. Arsenal s svojo igro ni navdušil, še najlepšo priložnost je v 41. minuti zapravil Lukas Podolski, ki je z razdalje ogrel dlani domačega vratarja Tima Howarda.

V drugem polčasu se je slaba igra topničarjev nadaljevala, po dobri uri se je na semaforju izpisalo že 3:0! Szczesny je ubranil strel Naismitha, odbita žoga pa se je nesrečno odbila od nekdanjega člana Evertona Mikela Artete v mrežo. Varovanci Arsena Wengerja so bili povsem razbiti, zadnjo resnejšo priložnost je z razdalje v 83. minuti zapravil rezervist Alex Oxlade-Chamberlain.