Mohamed Salah in Willian sta zrežirala gladko zmago Chelseaja. Foto: EPA
Edin Džeko in David Silva
Edin Džeko je bil neustavljiv za obrambo Southamptona. Foto: EPA
Juan Mata in Javier Hernandez
Juan Mata je sijajno izvedel prosti strel, se dvakrat vpisal med strelce in s peto podal Adnanu Januzaju za zadnji zadetek na srečanju. Foto: EPA

Manchester City je dosegel že 14. zmago na 15. letošnji tekmi na Etihadu v Premier ligi. Naslednjo nedeljo sinjemodri gostujejo na Anfieldu, kar bo ena izmed ključnih tekem v boju za naslov prvaka.

Hitro vodstvo Cityja
Izbranci Manuela Pellegrinija so začeli sanjsko. Že v 3. minuti je Jose Fonte podrl Edina Džeka v kazenskem prostoru, z bele točke pa je bil natančen Yaya Toure. V 34. minuti je Džeko z glavo zadel prečko. Tri minute zatem je Pablo Zabaleta v kazenskem prostoru nespretno podrl Jacka Corka. Rickie Lambert je izkoristil najstrožjo kazen za izenačenje.

Nasri in Džeko prelomila tekmo v eni minuti
V zadnji minuti prvega dela je po lepi podaji Davida Silve zadel Samir Nasri. Gostje so bili še šokirani po drugem zadetku, ko je Aleksandar Kolarov ušel po levi strani in podal pred vrata, kjer je Džeko z močnim strelom z glavo s petih metrov povišal na 3:1.

Rezervist Jovetić postavil piko na i
V drugem delu je veliko priložnost zapravil Džeko, na drugi strani pa je bil Lambert sam pred Joejem Hartom, a je v 74. minuti meril mimo vrat. Končni izid je postavil Stevan Jovetić devet minut pred koncem po podaji Jesusa Navasa.

Šov Salaha na Stamford Bridgeu
Na Stamford Bridgeu so gostitelji silovito pritisnili od prve minute. V 25. minuti je imel izjemno priložnost Fernando Torres, Asmir Begović pa je v zadnjem trenutku uspel priti do žoge pred španskim napadalcem. Sedem minut zatem je Nemanja Matić z leve strani sijajno zaposlil Mohameda Salaha, ki je z volejem s 13 metrov zatresel mrežo.

Po uri igre je Andrew Wilkinson podrl Salaha, Frank Lampard je slabo streljal z bele točke, Begović je strel odbil, a le nazaj do Lamparda, ki je zatresel mrežo. Končni izid je postavil Willian z izjemnim strelom z levico z 20 metrov, žogo je poslal tik ob vratnici v mrežo.

Mata v sijajni formi
Manchester United se ob koncu sezone prebuja. Na St. James Parku so rdeči vragi napolnili mrežo Newcastla (0:4). Dvakrat je zadel Juan Mata. Obeta se napeta povratna tekma četrtfinala Lige prvakov v Münchnu v sredo.