Nogometaši Werderja so se veselili visoke zmage. Foto: EPA
Thomas Müller
Thomas Müller je v letošnji sezoni zadel le dvakrat v Bundesligi, prispeval pa je že deset podaj. Foto: Reuters
Anthony Modeste
Anthony Modeste slavi z navijači Kölna. Foto: EPA

Bremenčani so v zadnjem mesecu ujeli pravo formo, osvojili so kar 13 od 15 mogočih točk, še vedno pa jih čaka hud boj, saj so razlike zelo majhne, 16. mesto pa vodi v dodatne kvalifikacije s tretjeuvrščeno ekipo iz druge nemške lige.

Več kot 41.000 gledalcev se je zbralo na Weserstadionu, ki je spominjal na zlate čase Werderja, ko je bil trener Otto Rehhagel.

V 34. minuti se je Zlatko Junuzović odločil za strel s 25 metrov, žogo je z desno nogo mojstrsko zavrtinčil in jo tik ob vratnici poslal v mrežo. Leipzig ni našel prave igre, najlepšo priložnost je imel Marcel Sabitzer šest minut pred odmorom, ko je z roba kazenskega prostora zadel notranji del vratnice.

Po uri igre je udarila avstrijska naveza v vrstah Werderja. Junuzović je izvajal prosti strel z leve strani, v kazenskem prostoru je opazil osamljenega Floriana Grillitscha, ki je z 12 metrov sijajno zadel žogo z levo nogo in jo poslal pod prečko. V zadnji minuti je strel Arona Johanssona vratarju Petru Gulacsiju še uspelo odbiti, pritekel pa je rezervist Florian Kainz in zatresel nebranjeno mrežo. S tem je zaokrožil popoln avstrijski dan v Bremnu. Trener Alexander Nouri, ki je bil na začetku februarja na izhodnih vratih, je zdaj pravi junak.

Aubameyang znova odločil v Dortmundu
Leipzig, ki je v jesenskem delu navduševal, je v veliki krizi in zelo težko bo ohranil drugo mesto. Borussia iz Dortmunda zaostaja le še tri točke, potem ko je v petek zvečer na stadionu Westfalen premagala Ingolstadt z 1:0. Edini zadetek je po četrt ure igre prispeval Pierre-Emerick Aubameyang po podaji Marcela Schmelzerja z leve strani. Najboljši strelec Bundeslige je zadel že 23-krat v letošnji sezoni. Gostje, ki so vse bližje selitvi v drugo ligo, so imeli v drugem polčasu ogromno priložnosti, predvsem Matthew Leckie se ni izkazal iz zelo ugodnih položajev.
Müller končal strelsko sušo
Bayern je v nedeljo na Borussia Parku v Mönchengladbachu povišal prednost na neulovljivih 13 točk (0:1). Borussia je prikazala zelo dobro igro po velikem razočaranju v četrtek, ko je izpadla iz Evropske lige proti Schalkeju.
V prvem polčasu so bili Bavarci precej boljši, najlepšo priložnost je imel Arjen Robben dve minuti pred odmorom, ko si je žogo nastavil na levico in z roba kazenskega prostora stresel vratnico, odbito žogo je Robert Lewandowski poskusil z glavo pospraviti v mrežo, a se je s parado izkazal Yann Sommer.
V 63. minuti je Thiago Alcantara z leve strani sijajno podal pred vrata, Thomas Müller je ušel branilcu Janniku Vestargaardu in se znašel sam pred Sommerjem, žogo si je zaustavil z desnico in jo nato z levico poslal v mrežo. Müller se je veselil šele drugega zadetka v Bundesligi v letošnji sezoni. Skupno je na 250 tekmah prispeval 93 golov. V zadnjih minutah je Borussia pritisnila, rezervista Thorgan Hazard in Josip Drmić pa nista bila dovolj natančna.

Köln je ugnal berlinsko Hertho s 4:2. Anthony Modeste se je s hat-trickom prebil na drugo mesto na lestvici strelcev (22 golov). Dominic Maroh je odigral vseh 90 minut za kozličke, ki so blizu uvrstitvi v Evropsko ligo.