Daniel van Buyten je takole sprožil za 2:0. Foto: EPA
Bayern
Nogometašem Bayerna je uspela generalka pred torkovo tekmo Lige prvakov z Manchester Cityjem. Foto: Reuters
Filip Daems
Borussia Mönchengladbach si je po koncu lanske sezone obstanek v Bundesligi zagotovila v dodatnih kvalifikacijah, na začetku nove pa igra vrhunsko. Foto: EPA
Lukas Piszczek
Nogometaši Borussie Dortmund se po dveh porazih znova veselijo zmage. Foto: EPA

21. oktobra 1989 je Bayer zadnjič odnesel vse tri točke iz Münchna. Trener Bayerna je bil isti kot danes - Jupp Heynckes. Edini zadetek na olimpijskem stadionu je dosegel Marek Lesniak. Časi so se medtem zelo spremenili, Bayer pa je vedno dobrodošel gost v bavarski prestolnici. "Avtobus pripelje pred Allianz Areno, naši igralci pa pozabijo igrati nogomet. Vedno znova smo odlični gostje v Münchnu, s seboj prinašamo darila, pa čeprav tekma ni na božični dan," je pred leti dejal legendarni športni direktor Bayerja Reiner Calmund.

Bayern je zlahka dosegel šesto zaporedno zmago v Bundesligi in deveto v vseh tekmovanjih skupaj. Dosegel je 21 golov zapored po uvodnem presenetljivem porazu proti Borussii iz Mönchengladbacha (0:1). Manuel Neuer znova ni imel veliko dela.

Müller in van Buyten poskrbela za hitro vodstvo
Ob številnih kaznih in poškodbah je trener gostov Robin Dutt v obrambo moral postaviti 18-letnega Dannyja de Costo, ki je proti Francku Riberyju nekajkrat zares izpadel kot kakšen pionir. Že v 5. minuti je Francoz švignil mimo da Coste, nato pa z levico iz leve strani podal pred vrata, kjer je Thomas Müller z desno nogo spretno pospravil žogo v mrežo. Omer Toprak je bil prepočasen, vratar Bernd Leno ni imel možnosti. Igra Bayerja je bila brez repa in glave. V 19. minuti je Daniel van Buyten s prostega strela s 25 metrov močno sprožil z desnico, živi zid se je razprl, napako je naredil Renato Augusto in žoga je končala v levem spodnjem kotu Lena.

Robben postavil piko na i
Gostje so se vdali v usodo, igralci Bayerna pa so tekmovali, kdo bo zapravil več priložnosti. Mario Gomez, Toni Kroos in Ribery niso bili natančni v prvem polčasu. Heynckes je vse tri v drugem delu zamenjal, saj je imel v mislih že veliki derbi Lige prvakov proti Manchester Cityju. V 78. minuti je vstopil Arjen Robben, ki je v zadnji akciji na tekmi po sijajni podaji Bastiana Schweinsteigerja z levico postavil končni izid. Srečanje je minilo v odličnem vzdušju, saj v Münchnu poteka 178. Oktoberfest, pred srečanjem in med odmorom so se zvrstili številni nastopi v tradicionalnih bavarskih nošah.

Piszczek rešil prvake
Še naprej preseneča Borussia iz Mönchengladbacha, ki je z 1:0 premagala Nürnberg. Odločilni zadetek je dosegel Filip Daems v 76. minuti z bele točke, potem ko je Javier Pinola v kazenskem prostoru podrl Marca Reusa.

Borussia iz Dortmunda, ki je bila v manjši krizi, je vknjižila tri točke v Mainzu (1:2). V zadnji minuti je tekmo odločil Lukasz Piszczek s strelom z 20 metrov z desnico.