Gregor Bajde je imel kar nekaj priložnosti, v prvem polčasu je njegov strel z glavo končal v vratnici. Foto: www.alesfevzer.com

Slovenija je imela v deževnem in hladnem Kaunasu premoč (posest žoge 59:41 %, streli v okvir vrat 6:3) vendar je ni znala kronati z zadetkom. V prvem polčasu je Gregor Bajde po strelu z glavo stresel vratnico. Litva je v drugem polčasu, ko je Slovenija še bolj pritisnila, izkoristila svojo priložnost: v 72 minuti je po protinapadu z leve strani kazenskega prostora zadel 19-letni napadalec Manfredas Ruzgis.

Slovenija tako ne more več upati, da bi bila ena od štirih najboljših drugouvrščenih ekip, kar prinaša dodatne kvalifikacije. Za konec bo v torek igrala še v gosteh s Srbijo, ki si je po zmagi nad Irsko (1:3) že zagotovila 2. mesto v skupini 2.