Po napadu huliganov Atletica na skupino podpornikov Deportiva se zdravniki borijo za življenje mladeniča iz La Corune. Foto: EPA
Karim Benzema (Real Madrid)
Karim Benzema je v Malagi utrl pot Realu do rekordne že 16. zaporedne zmage v vseh tekmovanjih. Foto: Reuters

Zdravniki so pozneje ugotovili, da je doživel infarkt. Vodstvo španske nogometne lige je sporočilo, da so želeli tekmo prestaviti, a so bili prepozni.

Dopoldansko divjanje huliganov v Madridu
Do spopadov je prišlo zjutraj, okrog 9. ure, pred stadionom Atletica, po prvih informacijah pa je poškodovanih še 11 ljudi. Policija je v povezavi z neredi aretirala najmanj 14 ljudi, po oceni mestnih oblasti pa je v pretepanju sodelovalo 200 oseb. Najhuje jo je skupil 43-letni navijač Deportiva. Policija ga je s težkimi poškodbami glave in podhlajenega izvlekla iz reke Manzanares. Sprva so španski mediji poročali, da je mladenič klinično mrtev, a so nato iz bolnišnice sporočili, da je še živ, a v resnično kritičnem stanju, kasneje pa je umrl. Še tri navijače so zabodli, tri pa so pripeljali v bolnišnico zaradi poškodb glave.

Rekordna 16. zaporedna zmaga Reala
Real Madrid je v soboto z 2:1 premagal Malago in zabeležili 16. zaporedno zmago v vseh tekmovanjih, kar je nov rekord kraljevega kluba, ki se ubada z nenavadno aferico. Madridčani imajo na vrhu prvenstvene lestvice pet točk prednosti pred drugouvrščeno Barcelono, ki bo svojo tekmo igrala danes proti Valencii.

Ronaldo tokrat podajal
Za zmago in klubski rekord Reala sta zadela Karim Benzema v 18. in Gareth Bale v 83. minuti, za oba gola je podal Cristiano Ronaldo. Po izključitvi Isca zaradi drugega rumenega kartona v 86. minuti je v sodniškem dodatku poraz Malage omilil Roque Santa Cruz. Malaga se je sicer dobro upirala in Duda je tik pred odmorom stresel okvir vrat.

Real je nazadnje izgubil 13. septembra, ko je izgubil prvenstveni ligaški derbi z Atletico Madridom (1:2). Na prvih šestih uradnih tekmah sezone 2014/15 je beli balet doživel kar tri poraze, od takrat pa samo še melje tako v La Ligi kot Ligi prvakov. Ob 16 zaporednih zmagah je Real slavil s skupno razliko v golih 59:9!

Članska izkaznica s pomanjkljivim grbom
Vodstvo kluba je medtem deležno kritik, ker se je zaradi pokroviteljskega denarja iz bogatih Združenih arabskih emiratov uklonilo muslimanskim predsodkom in z uradnega grba umaknilo križ z vrha krone. Tik pred zadnjim porazom 12. septembra je Real Madrid sklenil dobičkonosno triletno pogodbo z Nacionalno banko Abu Dabija.

Omenjena banka je dobila pravico, da izdaja kreditno kartico, ki hkrati velja tudi kot članska kartica Reala. A na njej je okrnjen klubski grb - brez majhnega križka na vrhu španske krone, zaradi katere se klub sploh lahko ponaša z nazivom "kraljevi". Na Bližnjem in Srednjem vzhodu tako Real ne uporablja več originalnega grba, da ne bi žalil čustev muslimanov. Doma v Španiji, na dresih in v tekmovanjih Uefe ostaja v uporabi grb s križkom.

Grb s krono že vse od prvega naslova prvakov
Potezo je kritiziral tudi tako rekoč hišni športni dnevnik Marca, ki je vodstvo Reala na čelu s predsednikom Florentinom Perezom obtožil, da se je za nove navijače in širjenje baze po svetu pripravljen odpovedati tudi klubski identiteti. Grb v dosedanji obliki ima Real že vse od leta 1931 oz. od začetka sezone, v kateri je prvič postal prvak Španije.

Barca se je komaj rešila v Valencii
Sergio Busquets
je v 93. minuti rešil Barcelono na Mestalli (0:1). Katalonci niso blesteli in tudi Valencia si je priigrala nekaj lepih priložnosti. V prvem polčasu sta najlepši zapravila Luis Suarez za Barco in Andre Gomes za netopirje. V drugem je po strelu Rodriga v 60. minuti žogo z golove črte izbil Gerard Pique, pred tem pa je Suarez zgrešil praktično prazna vrata, ko je dobil žogo po dvoboju z Diegom Alvesom.

Barcelona je v 69. minuti, ko je Neymar podal Suarezu, zadela, a je David Fernandez Borbalan neupravičeno razveljavil zadetek, saj naj bi bil po mnenju sodnikov Urugvajec v prepovedanem položaju. Kljub veliki napaki in neprepričljivi igri, pa so gostje le prišli do treh točk. V izdihljajih sodnikovega dodatka je Lionel Messi lepo podal Neymarju, ki je streljal z glavo, a se je Diego Alves še enkrat izkazal, odbito žogo pa je z močnim volejem v mrežo poslal Busquets.