Pierre-Emerick Aubameyang je z 20 goli prvi strelec nemškega prvenstva. Takole je v 78. minuti načel mrežo Ingolstadta. Foto: Reuters
Kevin Kampl
Kevin Kampl med spremljanjem zadetka Stefana Kiesslinga za 1:0. Foto: EPA
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski je kronal veliko premoč Bayerna. Foto: EPA

Borussia je brez Ilkaya Gündogana in Marca Reusa, ki ju je v posteljo položila virusna infekcija, dolgo lomila odpor desetega Ingolstadta, nato pa je najboljši afriški nogometaš leta 2015 v 78. minuti zadel z glavo po predložku Lukasza Piszczeka. Končni izid je postavil v 86. minuti z diagonalnim strelom.

Malo pred prvim golom je lastno mrežo s približno 25 metrov zatresel Mats Hummels, na njegovo srečo pa je bil avtogol razveljavljen zaradi prekrška enega izmed gostujočih nogometašev nad njim.

Podaja Kampla
Dva zadetka je dosegel tudi Javier Hernandez ob zmagi Bayerja iz Leverkusna nad Hannovrom s 3:0. Stefan Kiessling je ob koncu prvega polčasa načel mrežo zadnjeuvrščenega moštva, Mehičan je nato povišal na 2:0 z 11-metrovke, v 87. minuti pa je v polno meril še po podaji Kevina Kampla na rob kazenskega prostora. Slovenski reprezentant je igral vso tekmo.

Tretjeuvrščena Hertha je v Bremnu vodila z 0:2 in 1:3, a se je morala na koncu zadovoljiti samo s točko (3:3).
Lewandowski pri številki 19
Vodilni Bayern je bil v nedeljo z 2:0 boljši od predzadnjega Hoffenheima in zadržal osem točk prednosti pred Borussio. Dvakrat je zadel Robert Lewandowski in svoj izkupiček v tej sezoni povišal na 19. Poljak je bil dvakratni strelec že prejšnji teden ob zmagi v Hamburgu (1:2). V 32. minuti je v polno meril iz bližine po akciji in podaji Douglasa Coste z leve strani. V nadaljevanju je dve priložnosti za izenačenje zapravil hrvaški napadalec Andrej Kramarić, ki ga je v Hoffenheim posodil Leicester, potem pa je Lewandowski v 64. minuti po podaji Philippa Lahma razrešil vse dvome o zmagovalcu. Razmerje v strelih na vrata je bilo kar 29:5, Bavarci so imeli 74-odstotno posest žoge.