Cilj Marijana Pušnika v Mariboru je privlačna igra njegovega moštva. Foto: RTV SLO

Upravni odbor kluba ga je potrdil z večino glasov, danes pa je že vodil večerni trening. Pušnik je nazadnje vodil slovenskega prvoligaša pred dvema letoma, ko se je po skoraj štiriletnem sodelovanju razšel s Celjani.

Največji uspeh je dosegel v sezoni 2002/03, ko je Publikum osvojil drugo mesto v Ligi Si.Mobil. Naslov je izgubil v predzadnjem krogu v Ljudskem vrtu. Kasneje se je preizkusil tudi v Iranu.

Pušniku se je z imenovanjem za trenerja Maribora izpolnila velika želja, o novih sodelavcih in igralcih pa še ni spregovoril. Želi si, da bi njegovo moštvo v Ljudski vrt z dobro igro in izidi privabljalo čim več gledalcev.

Prejšnji trener vijoličastih Milan Djuričić je odstopil prejšnjo sredo po izpadu v polfinalu slovenskega pokala, kandidat za vroči stolček pa je bil poleg Pušnika tudi trener Kopra Borut Jarc.