Neymar je dosegel dva gola, letos jih je v španskem prvenstvu že 20. Foto: EPA
Lionel Messi
Lionel Messi ni bil natančen z bele točke, nato pa je v nadaljevanju enkrat zadel in še podal za tri gole. Foto: EPA
Antoine Griezmann
Antoine Griezmann in soigralci so prvi zasledovalci Barcelone. Foto: Reuters

Trener Luis Enrique je lahko spočil Luisa Suareza, saj se je po odsluženi kazni vrnil Neymar.
Barca je začela odločno. Že v 8. minuti je Jordi Alba podal pred vrata, Juan Rodriguez pa je žogo poslal v lastno mrežo. Tri minute zatem je Emiliano Velazquez v kazenskem prostoru podrl Neymarja, strel Lionela Messija z bele točke pa je obranil vratar Getafeja Vicente Guaita. V letošnji sezoni je Barcelona že 15-krat izvajala najstrožjo kazen, unovčila pa jo je le osemkrat.

V 19. minuti je Messi z desne strani močno usmeril žogo proti vratom, Munir El Haddadi pa je bil na pravem mestu in žogo z glavo zabil v mrežo za 2:0. Getafe, ki ga čaka še ogorčen boj za obstanek, je bil popolnoma nemočen, Gerard Pique je v 30. minuti stresel prečko. Dve minuti zatem je zadel Neymar v spodnji desni kot po podaji Messija. Pet minut pred odmorom je Messi zadel z roba kazenskega prostora po podaji Arde Turana.

Arda Turan z evrogolom postavil piko na i
Naveza Messi-Neymar je znova udarila v 51. minuti, ko se je Brazilec veselil drugega gola na tekmi. Najlepši zadetek popoldneva je dosegel Arda Turan s škarjicami po podaji Piqueja. 87.533 gledalcev je bilo navdušenih.
Oblak znova nepremagan
Madridski Atletico je odpravil Deportivo s 3:0. Gostitelji so povedli v 18. minuti, ko je Filipe Luis poslal predložek pred vrata, Saul Niguez pa je bil natančen z glavo. Po uri igre je Antoine Griezmann po podaji iz kota povišal na 2:0. Končni izid je postavil rezervist Angel Correa sedem minut pred koncem po lepi podaji Gabija. Atletico je imel veliko premoč (streli 15:6, v okvir 7:2). Jan Oblak je znova ohranil mrežo nedotaknjeno.