Ignazio Abate je v sodnikovem dodatku Milanu zagotovil točko. Foto: EPA
Diego Laxalt
Diego Laxalt (v sredini) je z dvema zadetkoma preobrnil potek srečanja. Foto: EPA
Fabio Quagliarella
Fabio Quagliarella je na začetku drugega polčasa izenačil. Foto: EPA
Mehdi Benatia
Mehdi Benatia je nadaljeval sanjski začetek Rome, ki še ni oddala točke. Foto: EPA

Valter Birsa je začel tekmo 5. kroga Serie A na stadionu Renato Dall'Ara, igral je do 64. minute, ko ga je zamenjal Mbaye Niang. Rene Krhin je vstopil pet minut pred koncem, ko je Bologna še vodila s 3:1.

Milan, ki je igral brez kaznovanega Maria Balotellija, je povedel v 12. minuti, ko je Robinho v kazenskem prostoru lepo zaposlil Andreo Polija, ki je z desnico poslal žogo v spodnji levi kot. Bologna je izenačila v 33. minuti, Jonathan Cristaldo je podal do Diega Laxalta, ki je z levico matiral Christiana Abbiatija.

V 52. minuti so gostitelji povedli, Lazaros Christodoulopoulos je podal pred vrata, kjer je razigrani Laxalt z glavo zadel za 2:1. Deset minut zatem je Alessandro Diamanti našel Cristalda, ki je bil natančen z glavo. Na koncu tekme je Milan silovito pritisnil. Robinho je v 89. minuti z levico znižal na 3:2. Brazilec je na začetku sodnikovega dodatka podal do Abateja, ki je z desnico izenačil.

Roma do pete zmage, spodrsljaj Napolija
Na vrhu lestvice je zdaj Roma, ki je z 2:0 slavila v Genovi pri Sampdorii. V 65. minuti je Mehdi Benatia zadel po izjemni samostojni akciji, končni izid je dve minuti pred kocnem postavil Gervinho. Trener Rimljanov Rudi Garcia je bil izključen na začetku drugega polčasa.

Kurtić podal za gol Sassuola
Napoli je razočaral na domačem igrišču proti Sassuolu (1:1) in oddal prvi točki v letošnji sezoni. Jasmin Kurtić je odigral vseh 90 minut za goste in podal za izenačenje, gol je z levico dosegel Simone Zaza. Sassuolo je osvojil prvo točko, potem ko so v nedeljo doma izgubil proti Interju kar z 0:7.

Stara dama do treh točk po avtogolu
Juventus je odnesel vse tri točke iz Verone (1:2), potem ko je Chievo vodil ob polčasu z 1:0. Torinčani so slavili po avtogolu Alessandra Bernadinija, ki je v 65. minuti preusmeril podajo Paula Pogbaja v lastno mrežo. Boštjan Cesar je odigral vso tekmo za Chievo.