Arturo Vidal je bil edini strelec v Torinu. Čeprav ni klasični napadalec, je z 10 goli najboljši strelec Juventusa v tej sezoni. Foto: EPA
Antonio Conte
Antonio Conte se bo po koncu sezone usedel z vodstvom kluba in se pogovoril o prihodnosti, v kateri bo "stara dama" poskušala osvojiti Ligo prvakov. Foto: EPA
Miroslav Klose
Miroslav Klose je kljub 34 letom v vrhunski formi. Foto: EPA
Navijači Juventusa
Navijači Juventusa so na tribunah nosili številko 31, saj so Juventusu dva naslova (2005, 2006) odvzeli zaradi vpletenosti v afero "calciopoli". Foto: Reuters
Edinson Cavani
Edinson Cavani je s 26 goli prvi strelec italijanskega prvenstva. Foto: EPA

Mož odločitve za drugi zaporedni "scudetto" Juventusa je bil Arturo Vidal, ki je v 59. minuti zadel z bele točke. Sporni prekršek je zakrivil Massimo Donati, ki naj bi potisnil Mirka Vučinića, s čimer pa se igralci Palerma niso strinjali. Vendar protesti niso pomagali, sodnik in Čilenec sta bila neusmiljena.

Če je lani Juventus osvojil prvenstvo brez poraza, je letos do 35. kroga izgubil štirikrat. "Ni bilo lahko zmagati v takšnem slogu kot lani, saj sta nam Liga prvakov in pokal pobrala veliko moči," je dejal trener Juventusa Antonio Conte, ki so ga igralci po koncu tekme vrgli v ledeno kopel.

Kurtić vso tekmo, Iličić do 71. minute
Za Palermo je Jasmin Kurtić odigral vse srečanje, medtem ko je bil Josip Iličić na igrišču do 71. minute. Sicilijance v zadnjih treh krogih čaka ogorčen boj za obstanek s Sieno, Genoo in Torinom. Poleg že odpisane Pescare bosta izpadla še dva kluba.

Krhin občutil šov Kloseja
Od preostalih Slovencev je Rene Krhin z Bologno doživel boleč domač poraz proti Laziu, ki je zmagal s 6:0. Kar pet golov je dosegel Miroslav Klose. Krhin je igral od 53. minute. Klose je postal prvi igralec po 27 letih, ki je v Serii A dosegel pet golov na eni tekmi. Pred njim je nazadnje to uspelo Robertu Pruzzu, ki je februarja 1986 dosegel pet golov za Romo ob zmagi nad Avellinom (5:1).

"Zasluga za moje zadetke pripada moštvu," je bil skromen 34-letni Klose, ki v Serie A pred tokratnim "izbruhom" ni zadel od decembra.

Handanović bo "sanjal" Cavanija
Napoli
je vse bližje končnemu drugemu mestu. Tokrat je s 3:1 porazil Inter, za katerega je vso tekmo branil Samir Handanović. Slovenskemu reprezentančnemu vratarju je vse tri gole, drugega z enajstmetrovke, zabil prvi strelec prvenstva Edinson Cavani.

Cesar 79 minut, Jokić in Birsa na klopi
Valter Birsa
je bil na klopi Torina, ki je z 1:0 klonil pred Milanom. Že v soboto je Boštjan Cesar ob remiju Chieva s Cagliarijem (0:0) igral do 79. minute, medtem ko je bil Bojan Jokić na klopi.