Rezervist Olivier Giroud je igral odlično in v 64. minuti znižal zaostanek Arsenala na 4:2. Po rednem delu je bilo 4:4, po podaljšku 5:7. Foto: EPA

Redni del šokantnega dvoboja se je končal s 4:4. V angleškem FA-pokalu (ki je veliko bolj uveljavljen) bi bilo tekme konec in sledil bi povratni dvoboj, v ligaškem pokalu pa se igra le ena tekma, zato sta morala Reading in Arsenal odigrati še podaljšek. Očitno Coquelin in Giroud tega nista vedela oziroma sta mislila, da gre za tekmo FA-pokala. Stekla sta proti tribunam, kjer so bili navijači Arsenala, in jim vrgla svoje drese.

Ko so ju soigralci opozorili na zmoto, sta se vrnila pod tribune in dobila drese vrnjene, tako da sta lahko odigrala podaljšek. Zlasti rezervist Giroud se je na tekmi izkazal, saj je zabil gol in še nekajkrat nevarno streljal. Ob strelcu treh zadetkov Theu Walcottu je bil najboljši igralec tekme. Arsenal je po podaljšku zmagal s 5:7 in se prebil v četrtfinale.